Ovládání výstražných blinkrů

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Nikuna
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15 led 16:56

Ovládání výstražných blinkrů

Příspěvek od Nikuna »

Ahoj,

předem se omlouvám za dotaz, který se nebude zdát chytrým ale chci se zeptat jako žena a začátečník která jezdí se svým prvním autem ( po řidičáku chvíli felda rodičů) a řeším snad všechno.

Když zapnu výstražky tak bych je měla vypnout zase příslušným tlačítkem ? Nebo mohu i páčkou blinkru ? Stala se mi situace že jsem je zapla, pak chtěla odjet od krajnice a páčkou jsem zapla levý a vyjela, páčka se vrátila do původní polohy a všechno bylo ok, jenže na následující křižovatce jsem zapla pravý blinkr a na palubce mi to signalizovalo výstražky (oba blinkry) a bohužel jsem pak zjistila, že i vzadu blikají výstražky doopravdy a že chyba není na palubce. Pomohlo pak že jsem výstražky zapla a vypla tlačítkem a bylo po problému. Pak samostatné blinkry fungovali už normálně.

Chtěla jsem se zeptat zda je to mím špatným vypnutím nebo může být někde chyba?

Díky
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Ovládání výstražných blinkrů

Příspěvek od ctrl_j »

Spatne vypnuti. Tlacitkem kterym se zapnou se musi i vypnout.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Nikuna
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 15 led 16:56

Re: Ovládání výstražných blinkrů

Příspěvek od Nikuna »

Moc děkuju.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Ovládání výstražných blinkrů

Příspěvek od Vana »

Využil bych tématu a chtěl bych pochválit výrobce aut že pečlivě dbají na to, aby spínač varovek dávali každý někam jinam. Je to fakt super když člověk střídá více aut a když náhle potřebuje varovky a jde doslova o vteřiny, musí jejich spínač hledat po palubce a za volantem nebo bůhví kde ještě.
Odpovědět