Otočení/přetočení "na sílu" volantem

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Waldymark
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 27 lis 17:06

Otočení/přetočení "na sílu" volantem

Příspěvek od Waldymark »

Zdravím na foru, doufám že jsem vybral správnou sekci kde žádat o pomoc.
Asi měsíc zpátky jsem na silu otočil volantem (ano, nedošlo mi že bych neměl zabrat, ale holt jsem měl asi dobrou "páku" a nepřišlo mi to), nedal jsem klíček do zapalování a neotočil s ním a volant byl tudíž zablokovaný (potřeboval jsem jen kousek couvnout z kopce tzn že jsem nechtěl startovat a nenapadlo mě to...) Takže teď když jedu rovně tak mám volant naklonění do leva. Když ho srovnam vodorovně s palubkou, tak jedu automaticky do prava.
No, zkusím popsat jak se to stalo. Volant se následně teda otočil , ozvalo se lupnutí a kola furt na stejném místě... Hned mi došlo že neni něco neni ok, Na druhou stranu jsem to zkoušet přetáčet nechtěl, abych tam náhodou ještě nevyvedl něco navíc. Tak jsem to dal na geometrii, tam mi řekli že bude stačit jen výměna silentbloků, tak jsem to dal mechanikovi, ten to vyměnil, ale nakonec mi řekl, že jsem s tím přeskočil v tisicihranu a že kdyby to v něm posunul, tak by se volant nahnul akorát na druhou stranu, ale nevyrovnal...
Furt mi nejde do hlavy, jak si můžu zk****t polohu volantu, když neni klíč v zapalování...(ale to už je teď asi nepodstatné)
Problém je taky ten, že volant má teď i vůli (někdy je na středu to je ale málokdy, spíš když odbočuji do prava a vyrovnávám, tak tam chvilku je. Pak se zase ale po pár metrech na rovince nahne...)
Navrhl mi, že by se auto dalo posunout na čepech, nebo tak něco (nejsem mechanik), ale připadá mi to jako blbost, aby středil čepy tak aby se vyrovnal volant. Navíc to prej vyjde docela na balík, to ale vyjde i zničený tisícihran, nebo řídící hřídel nebo jak se to jmenuje.

Je tady někdo kdo někdy řešil stejný problém? Byl bych hrozně rád za pomoc a info co se s tím dá dělat. Řídit se to dá, ale hrozně mě to vytáčí.
Auto je jinak Ford C-max 2005 1,8 TDCI
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Otočení/přetočení "na sílu" volantem

Příspěvek od blah »

Myslim ze tu byl pred nejakym rokem nekdo, kdo ten volant urval celej.
Asi ze by celkem stalo za to volant sundat, a posoudit skody, aby se pak nekde neprotocil treba v zatacce. Nevim jak vypada tisicihran u c-maxu, ale nedokazu si predstavit ze nekdo urve tisicihran na vsech autech co jsem videl, a zaroven nezlomi hridel. Pak se da postupovat bud vymenou poskozeneho dilu, nebo nektery auta maj jeste spojku mezi volantem a rizenim, ve ktery by to mohlo jit posunout. Pokud dojde na posouvani v cepech, asi by to melo fungovat, ale chtelo by to dat pozor na max rejd - na jednu stranu bude podle me vetsi, tak aby pak kolo treba neco neurvalo v podbehu.
Waldymark
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 27 lis 17:06

Re: Otočení/přetočení "na sílu" volantem

Příspěvek od Waldymark »

Díky za info, píšu ti SZ, ať tady nespamuju, kdyby mi sem náhodou chtěl napsat někdo kdo řešil stejný problém.
Odpovědět