Jakou knihu do auta o autě?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
kaktuscz
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 10 srp 22:29

Jakou knihu do auta o autě?

Příspěvek od kaktuscz »

Zdravím,
mám po autoškole a auta mě hodně zajímají. Umím řídit, ale prakticky o tom autě nic nevím. Vím opravdu jen základní, jako co je spojka, brzda a světla..

Chtěl bych si koupit nějakou pěknou knížku, kde bych se o tom dozvěděl více. Zajímají mě prostě ta technika v autě. Ale musí čitelné a ne moc složité.

Nějaký tip? Prosím jen to, co se ještě prodává a je česky.

Díky
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Jakou knihu do auta o autě?

Příspěvek od oxik »

Sorry za OT, ale můj instruktor říkával "kdyz si někdy řekneš, že umíš řídit, zastav, vystup a dej si pár facek" :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Jakou knihu do auta o autě?

Příspěvek od Zajda »

Můžeš zkusit zdejší volné překlady YT kanálu Engineering Explained od pana Bednáře :D
《》
Borec
Adept autoškoly
Příspěvky: 18
Registrován: sob 03 pro 11:10

Re: Jakou knihu do auta o autě?

Příspěvek od Borec »

Když tě zajímají auta po technické stránce, tak si asi budeš chtít auto diagnostikovat a opravat něco sám. Já to tak dělám již nějakou dobu. Mám pro základní testování (diagnostiku) na cestě modul ELM 327 (blotooth) a chytrý telefon s programem Torque (je zdrama a verze Pro stojí cca 100 Kč). Ten mi ukáže chybové kódy a pak pokud to jde si to sám opravím. Potíž je v tom, že popis chybových hlášení je v programech (bohužel i profesionálních) dosti nepřesný a často zavádějící. Nedávno jsem dom dostal s reklamou od Tesca, Kaufladnu a dalších i malý letáček na knihu - od nějakého autoklubu. Reklamy používame na zatopení, tak je hned hážu ke kotlu, ale naštěstí jsem si tento letáček o knize přečetl. Upozornil tam na knihu "Autodiagnostika OBD II / EOBD" - taková modrozelená kniha. Hned jsem si ji na internetu objednal a teď ji vozím stále v autě. Je to výborná kniha popisující i všechny chybové kódy motoru P0001-0999 včetně možných příčin a příznaků. Takže teď už nemusím jezdit z 99 % do servisu na drahou diagnostku a mám to doma.
Odpovědět