Zabezpečovací zařízení

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od Stepan »

Nový wagen už je téměr na cestě a já si při pohledu na fakturu uvědomil jednu věc. Že bych o něj nerad přišel. Takže se ptám:

Co si pořídit do auta, aby, kdyby záhadně zmizelo (a na odtahovém parkovišti taky nebylo), jsem měl slušnou šanci se s ním opět shledat? ;;) Je mi jasné, že když mi smažka vytřískne okno a vyrve navigaci, tak mi pomůže už jenom pojišťovna, mám namysli spíš nějaký lokátor celého auta atd. Do teď jsem měl jenom auta, jejichž krádež by pro mě byla spíš požehnáním a senior parkuje téměř vždy doma, za vratama a v garáži, takže žádné zkušenosti taky nemá.

Řeší někdo podobný problém? Nepomohlo by mi spíše pronajmout si poblíž bytu garáž? Na co si dát při výběru zařízení (a pojistky) pozor? Otázky, samé otázky. Jediné za co jsem zatím přišel je, že bude vhodnější oželet Keyless odemykání a startování. Je to sice krásná fíčura a možná mám jenom předsuky, ale nepůsobí to na mě jako dobrej nápad.

Díky
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od ctrl_j »

Vzhledem ke kvantite vyskytu toho vozidla to nebude az takovy magnet na zlodeje. Pokud to nekdo bude chtit ukrast tak si to asi vezme pokud parkujes pres noc na ulici. V te pasivni forme bych to resil GAP pojistenim.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od Stepan »

Takže nějaký Sherlog a jemu podobné zařízení jsou vyhozené peníze? Proč? Na něj jsem právě koukal, akorát jsem nebyl schopen dohledat žádné reference, kromě jejich vlastních.
Každopádně GAP pojištění vypadá zajímavě, mrknu na něj :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od řidičBOB »

Octavii otevře každý i bez Keyless ;-)
Pokud chceš systém 100%tní, tak Sherlog. Pokud chceš nějaký, tak prakticky cokoli...třeba Patriot.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od ctrl_j »

To nevim, se satelitnim vyhledavanim nemam zkusenosti, tudiz se k teto casti dotazu nemohu vyjadrit. Rozhodne to nijak nezatracuji.
Ted jsem si akorat vzpomnel, ze to mel znamy na VW a kdyz mu volali kvuli kazde kravine, tak rikal ze predplatne uz neprodlouzi :) Coz je vlastne zcasti dukaz, ze to nejak funguje.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od řidičBOB »

Používám Sherlog na více autech již kolem 10ti let. Já měl telefonát jenom jednou, když mi auto zvedli na hever u jiné firmy než pravidelně servisuji. A pak volají vždy, když jede auto trajektem a trošku se to houpe. Jinak nikdy žádný falešný poplach.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od Stepan »

řB: ale proč tomu jít naproti, že? Sám si říkal, že si Kessy nechtěl a jenom ceníková politika tě k tomu donutila.

Při předběžném pohledu do ceníku mi Sherlog nepřipadá tak drahý, aby bylo potřeba hledat levnější alternativu. Navíc, pokud jsou jejich reference pravdivé, by mi mohl zařídit slušnou slevu na pojistce. :-?

E: a kolik aut ti ukradli a kolik se jich následně našlo?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od řidičBOB »

Já mám v Audi taky Kessy, protože tam bylo v paketu. Jinak bych si to nepřiplácel, i když musím říct, že je to pohodlné a snadno se na to zvyká.
Nikdy mi neukradli žádné auto ;-)
Sherlog má v podstatě dva systémy - aktivní a pasivní. Ten první hlídá auto pořád a jakmile se hne (nahoru/dolu/do stran), tak se aktivuje poplach a operátor volá automaticky, zda mám vůz pod kontrolou. Druhý funguje tak, že když zjistíš, že auto není na svém místě, voláš operátora a ten modul aktivuje.
Tento systém má výhodu, že krom GPS/GSM, funguje také na radiových vlnách, což není možné snadno zarušit.
Ono je to ale vlastně jedno, protože dneska se auta velmi často kradou tak, že zloděj je jenom přemístí jinam - často pouze několik málo km na místo, které lze snadno kontrolovat - obvykle parkoviště někde na sídlišti. A čekají 2-3 dny, jestli ho tam někdo vyzvedne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od Stepan »

A dá se u aktivní ochrany, například očekávat telefonát, pokud vozidlo zaparkuji někdy k večeru, třeba mezi 7-8 v centru a následně mě někdy nad ránem poveze Želva domů? :-\
Často mám podobné nečekané výjezdy uprostřed noci a muset to vždycky vysvětlovat, aby mě asi přestalo bavit.
E: už to vidim. Představuju si to správně, že k aktivní ochraně dostanu nějaký čip, který si připnu ke klíčkům a pokud se auto hejbe a čip je v blízkosti, poplach nenastane?
Naposledy upravil(a) Stepan dne sob 12 lis 19:42, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečovací zařízení

Příspěvek od řidičBOB »

Nikoliv. Pokud je vozidlo nastartováno správným klíčem s čipem, tak je vše OK. Můžeš ale očekávat telefonát, pokud zaparkuješ špatně a místní MP zvolí odtah :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět