Hyundai Tucson - převodovka

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Organel
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03 lis 09:19

Hyundai Tucson - převodovka

Příspěvek od Organel »

Ahoj, mám problém s převodovkou na svém Hyundai Tucson, r.v. 2004, benzín, náhon na všechny 4, 104 kW. Jsou tam nějak zasukovaný kvalty a vypadá to na výměnu (pořád trochu doufám, že to půjde opravit, ale vypadá to špatně). Potřeboval bych vědět, jestli všechny převodovky na tento typ auta v benzínu jsou stejné, tedy jestli je jedno, že je to 4x4 nebo pouze náhon na přední. Popř. kdybyste měli někdo tip, kde sehnat použitou převodovku, tak prosím napište.
Díky, Jirka
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hyundai Tucson - převodovka

Příspěvek od Stepan »

Mám Tucson, 2006, nafta 4x4, skutečných 128kkm najeto
Převodovka začala jít ztuha kolem 50kkm ještě předchozímu majiteli. Ne že by to šlo přes zuby, prostě to akorát jde hrozně ztuha. Mě z toho po 10kkm začala bolet hlava, takže jsem si vyměnil olej (ano v manuálu :D) a velmi se to zlepšilo. Zkoušel si taky něco podobného?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Organel
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03 lis 09:19

Re: Hyundai Tucson - převodovka

Příspěvek od Organel »

Ta převodovka je úplně kaput, takže olej bohužel nepomůže, jinak na jaře to bylo v servise a když jsem teď volal ohledně té převodovky, tak říkal, že vždycky kontroluje, jestli z ní neteče olej a jestli je náplň v pořádku. Sice si nepamatoval ten můj konkrétní případ, ale říkal, že kdyby něco nebylo v pořádku, tak by to opravil. Uvidíme, co bude dál...
Odpovědět