Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od d1.8t »

jarka píše:Moc to prožíváš :) , jestli bude zima stejná jako poslední dvě, tak by jsi to odjezdil i na letních :) . Už jsem pár gum zkusil a ještě jsem nenarazil na gumu co by byla vysloveně nebezpečná (proto kupuju vždycky ty nejlevnější od rozumnýho výrobce, abych se mohl spolehnout na kostru gumy - směsi a vzorku už se vždycky přizpůsobíš).
To si v zásadě myslim taky. Nesmí žádná z vlastností ustřelit negativním směrem. Což je aktuálně případ letních Bridží, který mám na autě a který bych na vodě nejradši zapálil.
RWD
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od zabijak33 »

Tak děkuji za veškeré rady. Nakonec vyřešeno koupí Nokian WR D3, DOT 1516, 1300/ks. :ymhug:
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od speleo »

Nokiany jsou dobrý, správná volba ;)
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od jarka »

d1.8t píše:...Což je aktuálně případ letních Bridží, který mám na autě a který bych na vodě nejradši zapálil.
To jako drží, drží a pak najednou ustřelí? Co mám teď na autě nějaký ekocontrol od fuldy tak předek na mokru prostě nedrží a nedrží a na to se můžu 100% spolehnout :D - auto se klidně rozhrabe i na trojku. Ale je u nich obrovská výhoda, že jsou prostě čitelný.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od M.Z. »

Já prcnul na Fiorino na jaře Kumho ECO něco a hroznější gumu jsem nejezdil. Vůbec to nedrží, píská i když se jede zatáčka jak s hnojem, na vodě nic moc a ani životnost nevypadá na 2x.

Na Octávu 1 jsem si teď dal Polaris a nic nevymýšlel.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od jarka »

M.Z.: já ty eko mám jako letní a prostě není to uhp, jinak ale fungují normálně. Na suchu taky extra nedrží, ale že bych se bál na nich jezdit to ne - prostě jen dají dřív vědět o tom, že se blíží ke svým limitům než jiný gumy. Je to docela zábavný. Jako uznávám, že kvalitní guma je nejlepší volba. Na druhou stranu znám spoustu lidí co mi tvrdí že "tuhle gumu fakt neutrhneš" a tvrdí to jen proto, že se k limitům ani nepřiblíží a stejně se budou být za nejlepší možný vlastnosti, i když je vlastně nikdy ani nevyužijí.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5478
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od M.Z. »

Ve srovnání s Michelinama z výroby, to je běs, myslel jsem, že je auto pokažené.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od d1.8t »

jarka píše:
d1.8t píše:...Což je aktuálně případ letních Bridží, který mám na autě a který bych na vodě nejradši zapálil.
To jako drží, drží a pak najednou ustřelí? Co mám teď na autě nějaký ekocontrol od fuldy tak předek na mokru prostě nedrží a nedrží a na to se můžu 100% spolehnout :D - auto se klidně rozhrabe i na trojku. Ale je u nich obrovská výhoda, že jsou prostě čitelný.
Pokud je jen mokrej asfalt, tak fungujou slušně, ale už při minimální vrstvě vody se začnou odlehčovat a jak se vrstva vody zvyšuje, je předek čím dál častěji nad silnicí. Rozhodí je každá louže, každej proud vody na silnici. Jediný řešení je ubrat, protože se na to nejde dopředu připravit.
RWD
Odpovědět