Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od speleo »

Co máš za Fíka?
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od oxik »

SZ
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od Zajda »

zabijak33 píše:Nokian WR D4 195/60 R 15 XL 92 H zimní, jsou sice zesílené (XL), mají vyšší rychlostní index než potřebuji, ale to snad není problém.
Problém to sice není, ale budou těžší s tužší bočnicí, tj. méně komfortní.
《》
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od zabijak33 »

Otázka je, jak moc ten úbytek komfortu bude poznat. Myslím, že i tak to bude nezvyk (první zima).

Po opětovném projití veškerých nabízených gum v tomto rozměru sem dospěl ke třem.
Nokian WR D3 88 T -1300,-/ks
Nokian WR D4 XL 92 H - 1600,-/ks
Continental TS 860 88T - 1600,-/ks

Dost se mi líbí ty WR D3, ale pořád váhám. Ovšem přecijen 1200 na sadě je pro studenta slušná úspora. Otázka je, jak moc se vyplatí oněch 1200 navíc investovat, jestli guma vydrží víc, je míň hlučná...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od jarka »

Moc to prožíváš :) , jestli bude zima stejná jako poslední dvě, tak by jsi to odjezdil i na letních :) . Už jsem pár gum zkusil a ještě jsem nenarazil na gumu co by byla vysloveně nebezpečná (proto kupuju vždycky ty nejlevnější od rozumnýho výrobce, abych se mohl spolehnout na kostru gumy - směsi a vzorku už se vždycky přizpůsobíš).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Miha
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 04 dub 15:45

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od Miha »

S WR D3 jsem odjezdil 3 sezóny a klidně bych je koupil znovu. Konkrétně rozměr 195/55 R16 XL 91 H, takže kombinace tebou vybíraných Nokianů.
Když byly nové, potřeboval jsem se dostat na horách k chatě po neupravené zasněžené cestě a neměl jsem s vyjetím problémy. Známý s první generací BMW X5 na starých sjetých (vzorek kolem legální hranice 4 mm) zimácích musel zůstat pod kopcem :-)
Viděl bych to jako jarka s jedním dodatkem. Raději bych koupil levnější a po 4 sezónách je vyměnil, než pořídil super gumy a nechal je na autě 10 let a říkal, že jsou ještě dobré.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od KDB »

Až na to, že ty levné budou naprd celé 4 roky, ty dobré možná až 4-5 letech.
MG - radost až na kost.
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od zabijak33 »

Je pravda, že to moc prožívám, ale bude to moje první zima a výběr pneu může ovlivnit relativně dost případnou krizovou situaci, ať už mnou zaviněnou, či někým jiným. Třeba nedávno sem byl rád za kvalitní obutí i brzdy, když sem jel cca 100km/h po okresce, lehká zatáčka a za zatáčkou blbec, co začal předjíždět a byl tedy v mém pruhu. Ze 100 na 0 sem musel jít prostě HNED. Je fakt, že v zimě se jezdí pomaleji, ale i tak se může objevit podobný blbec a pak budu radši za gumy, co zastaví (podle testů teda) na 35 než na 40m :-)

Vzhledem k tomu, že je to první auto a plánuji si ho nechat tak ty 3, maximálně 4 zimy, tak si myslím, že něco o deseti letech nehrozí :-) Navíc brigády jsou skoro pořád a není zas tak velký problém vydělat 8 tisíc na gumy. Samozřejmě, že když se to sčítá, gumy, disky, spojka, brzdy... Tak už je to horší, ale pořád nic, co by se nedalo s trochou vůle zvládnout.

Asi bych to tedy viděl na ty WR D3, pokud teda budou mít nějaký slušný DOT (Ideálně asi 2016, že?)...
Tím, že je to starší generace, tak je dost levná a přitom by podle všeho tedy měla být kvalitní.
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od x2005 »

Jezdil jsem Nokian WR A3 XL (235/40/18) a musí říct, že jsem byl velmi mile překvapen. A to jsem je kupoval z nouze. Na sněhu super. Komfort překvapivě dobrý. A kupodivu na zimní gumy i slušná ovladatelnost za "nezimních" teplot na suchu. Takže jestli máš někde Nokiany (s aktuálním DOT) a cenově ušetříš proti Conti 860/850, tak hurá do toho.
Uživatelský avatar
Miha
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 04 dub 15:45

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od Miha »

KDB píše:Až na to, že ty levné budou naprd celé 4 roky, ty dobré možná až 4-5 letech.
Nebavím se tu o stlačené tmě z číny. Nokiany nebo třeba i Dunlopy, které budou oboje levnější než Conti, jsou naprosto v pohodě ;)
Odpovědět