Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Když se chcete ponořit do nitra...
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od zabijak33 »

Zdravím, začíná se blížit zima a já už delší dobu koukám na nějaké slušnější zimní pneu.
Co tak koukám na auta, přijde mi, že většina národa jezdí na Barumkách. Měl jsem je jako letní a po přezutí na Continetal to byla neskutečná změna, to, co s Barumkami nešlo, najednou krásně jde a ještě s rezervou.
Tudíž Barum sem vyřadil a tak nějak podle testů, cen a hodnocení na internetu sem si sestavil takovou finální pětici.

Máte tedy někdo zkušenost s Michelin Alpin 5, Continental Wintercontact TS 850,860, Dunlop Winter Sport 5, Nokian WRD4, případně Sava Eskimo S3+?
Jde mi o to, jestli se vyplatí připlácet například za ty Continentaly, přecijen sem relativně chudý student a tisícovka na sadě je znát. Zimní nájezd bude cca 10 000km, pneu bych chtěl mít alespoň 3 sezóny. Většinou se budu pohybovat po okreskách 1. či 2. třídy. Tudíž ocením více lepší jízdní vlastnosti na mokru než vyloženě na sněhu.

Co byste vybrali vy? Má cenu se řídit těmi štítky, kde je například C a C? Vyplatí se vynaložit příplatek třeba 500kč/guma? (Sava VS Continental)

Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od mmira »

Nokian WRD4
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od ctrl_j »

Nokiany jsou dlouhodobe to nej- v pomeru cena/vykon. Jsou levnejsi nez Michelin/Conti ze to stoji o te uspore premyslet a pritom proti nim kvalitativne nijak vyznamne neztraci na vlastnostech.

WRD3 tu mam sjete jeste v garazi, WRA3 mi vzorkem vyhovovaly vice, ale tam je tusim nejmin 16".
Alpin 5 v rozmeru 195/60 asi nejsou a ty Dunlopy si troufnu tvrdit ze taky ne.

Takze viz mmira, nebo jestli sezenes ve vyprodeji se slevou D3…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od Zajda »

Mi se líbí projev Falkenů HS 449, jak v zimě tak i nedávno v Alpských motanicích (osadil jsem zimní pro strýčka příhodu a ono bylo 20°C :-)), ale je to rozměr 185/60 R15 na lehkém Swiftu. Mají uklidňující pocit v řízení i proti letním Conti, kdy je přesně cítit okamžik kdy se zasekly do zatáčky. Ale spíše než tvrdou bočnicí je to právě naopak - že se tak nějak správně vyvalí:-)
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od jarka »

Na relativně lehký auto dát na zimu 195 mi přijde trochu zbytečný, bych mrknul jestli třeba v TP není alternativní rozměr 185/65 R15 - třeba by byly ještě o něco levnější. Sav bych se nebál, když mrknu na net tak jsou na gumě třeba o víc jak 500 levnější než prémiovky. Jezdím je v jiným rozměru na Ignácovi už třetím rokem a nemůžu si je vynachválit - vydrží max 2 sezóny na předku (cca 20-30kkm), ale to je daný trochu stylem jízdy. Na Doblo jsem teď na zimu objednal Kormorany, tak jsem zvědavej - konstrukce snad bude cajk, když je to od Michelinů a ve sněhu se uvidí. Nokiany jsem zkoušel na dvou autech a na sněhu byly vždycky na prd.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od speleo »

zabijak33 píše:Máte tedy někdo zkušenost s Michelin Alpin 5, Continental Wintercontact TS 850,860, Dunlop Winter Sport 5, Nokian WRD4, případně Sava Eskimo S3+?
Klidně bych šel do Nokianů (z výběru nejlepší poměr cena/výkon), Contíky jsou snad ještě lepší, ale taky notně dražší, Michelinky i DUnlopy taky v pohodě. Na levný Savy bych se vyprd, když můžeš mít skvělý Nokiany za podobnou cenu.
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od k86 »

Nechces barumy a zvazujes savy
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
zabijak33
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 25 čer 17:52

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od zabijak33 »

Děkuji za odpovědi. Měl jsem rozepsaný delší komentář, každopádně se mi podařilo najít na jednom relativně známějším obchodě Nokian WR D4 195/60 R 15 XL 92 H zimní, jsou sice zesílené (XL), mají vyšší rychlostní index než potřebuji, ale to snad není problém. Za cenu 1674kč i s dopravou za kus. Tudíž Continentaly TS860 vycházejí cenově podobně, jen mají nižší jak hmotnostní, tak rychlostní index (Nechápu to, ale v TP mám max. rychlost 185, ale přesto mám gumy "U" , tudíž do 200, ale četl sem, že na zimu může být index o stupeň nižší, tudíž to klasické T do 190)

A 195/60 je u mě jediný povolený rozměr v TP v 15".

A rozdíl mezi Sava a Nokian je cca 450kč/ ks, což je už slušný rozdíl, abych nad nimi přemýšlel... Každopádně radši si připlatím za lepší gumu, přecijen cca 2 tisíce vyjdou levněji, než možná oprava ťuknutí :-)

Savy sem zahrnul pouze jako relativně slušnou, ale přesto dost levnou gumu. Podle toho co sem četl (nemusí to být ovšem zákonitě pravda...) jsou Savy lepší než Barumky a přitom jsou ještě o pár korun levnější.

Každopádně to tedy vypadá na souboj Conti TS860 a Nokianů WR D4 za přibližně stejnou cenu. Pokud se mám dívat čistě na štítek, vzal bych Nokiany, jelikož je tam rozdíl E, B a 72 dB VS B, B a 69 dB. Pro mě jako lajka to vypadá na vítězství Nokianů.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od d1.8t »

Jaký budou TS860 asi ještě moc lidí neví, ale TS850 v 195/60 15 mám na autě a jsou skvělý. Věřim v kontinuitu a šel bych do TS860.
RWD
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Ford Focus- zimní 195/60 R15- jaké?

Příspěvek od oxik »

Já mám na Focusovi Bridgestone Blizzak LM30 (myslím) a perfektní, nikdy nebyl problém.. vlastně jednou, najednou bylo 30°C a nedostal jsem přednost..no, jako na saních :) ale to každý zimáky v takový pro ně extrémní teplotě
Odpovědět