Fabia 1.4 44kw spotřeba

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
OlusEm
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23 zář 20:18

Fabia 1.4 44kw spotřeba

Příspěvek od OlusEm »

Ahoj
Je mi devatenáct, mám Fábii 1.4 44kw 8v je to moje první auto. Hrozně mě baví jezdit, a chci se zlepšovat. Teď mě zajímá spotřeba, celou dobu jezdím tak abych auto moc netočil, příklad: ve městě 55-60 km/h na tachometru, na čtyřku asi 2000 otáček. Teď jsme se bavili s kamarádem, on mí říkal že celou dobu jezdíme špatně na spotřebu, že takhle jezdí na spotřebu diesel, že u benzínu je to jinak, že ta moje Fábie má nejlepší spotřebu na 2500 otáčkách, což je tak 50 km/h na trojku. Takže mě zajímá názor a zkušenosti zkušených řidičů.
Díky za odpověď :)
kotrcmi1
Autoškolák
Příspěvky: 36
Registrován: pon 10 lis 20:18

Re: Fabia 1.4 44kw spotřeba

Příspěvek od kotrcmi1 »

Tvuj kamarad ma pravdu a zaroven se i myli.
De o to z jakeho uhlu se na podivas. Kazdy motor ma jinou krivku prubehu vykonu a nejefektivnejsi je na vrchulu krivky tociveho momentu, v tvem pripade nekdy okole 4000 otacek, zde ma i k danemu vykonu nejmejsi spotrebu. Ty ten vykon ale pri konstantni rychlosti nepotrebujes tudiz je pro tebe v tomto pripade drzet otacky i pozici pedalu na nejnizzsi mozne mite a v pripad e akcelerace se pohybovat okolo 4000 otacek. Ale vsechno jsou to suchy fakta v praxi tezko aplikovatelny.
Odpovědět