Pneumatiky

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
meny
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 18 zář 18:03

Pneumatiky

Příspěvek od meny »

Zdravim, chcem sa vas opytat ako to je s pneumatikami na aute Kia rio 1.5crdi. Prave som ho odkupil od znameho a on tam mal nahodene 15tky ale v technicaku mam 14tky a dalsi problem je, ze ked prejdem po nejakej jame tak mi volant dost kmita v pravo a vlavo:/ tiez neviem ci to nemoze sposobovat aj vyssiu spotrebu lebo mam kombinovanu takych 6.3 litrov a co viem tak u tych aut je trocho nizsia. Za rady vopred dakujem :)
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Pneumatiky

Příspěvek od Zajda »

Nevím jak na Slovensku, ale u nás je svaté to co je ve velkém techničáku a s jiným rozměrem narazíš na technické prohlídce. Rozměr a hlavně šířka pneu na spotřebu vliv mají, ale mezi běžnýma 14 a 15 bych nečekal větší rozdíl než pár deci. Jestli máš na řízení závadu nebo jde o vlastnost auta nemá na dálku od počítače vůbec cenu řešit. Fakt je že širší pneu výrazněji reagují na nerovnosti na silnici, ale jestli to má něco společného s tím co zažíváš netuším.
《》
meny
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 18 zář 18:03

Re: Pneumatiky

Příspěvek od meny »

Tak ospravedlňujem sa, ale v techničáku som našiel že mám tie pneumatiky zapísané. Auto mám len chvíľu a nevšimol som si toho a mám tam dokonca zapísané aj väčšie pneumatiky. Pozeral som na moje pneumatiky na internete (Continental 195/55 r15 85h contipremiumcontact 2) a valivý odpor majú Fko, tak neviem či to nemôže byť aj tým. V stredu idem dať aj vymeniť servo kvapalinu tak uvidím či to niečo pomôže a dám vedieť ako som dopadol :)

Tu pridávam aj link aby ste mali prehľad čo mi robí s volantom :) https://youtu.be/MQMSnIawS6g
Odpovědět