Alu kola bez KBA a nezapsané v TP - co s nimi?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
DownsizingIsAScam
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09 srp 09:13

Alu kola bez KBA a nezapsané v TP - co s nimi?

Příspěvek od DownsizingIsAScam »

Koupil jsem alu kola, která byla určena pro export na americký trh a nemají KBA. Zjistil jsem to pozdě, vrátit je nelze (kupováno přes prostředníka z polského Allegra). Pokud jsem správně pochopil, taková kola jsou tu nelegální a ani je nelze nijak zlegalizovat - jedině bych zaplatil za kompletní přezkoušení v Dekře nebo něco podobného.
Navíc je to rozměr, který ani není zapsán v techničáku mého auta. To jsem při koupi věděl a moc jsem to neřešil, protože to se dá vždycky nějak pořešit, ale v kombinaci s absencí KBA už to vypadá na průšvih.

Co byste doporučili dělat? Auto už na těch kolech jelo a jsou naprosto v pohodě, po funkční stránce není problém. Existuje jiná možnost než se jich prostě zbavit? Na technickou samozřejmě pojedu s originálníma kolama, takže tam problém není. Ale co kolize a následné jednání s pojišťovnama? Vím, že existujou precedenty, kdy pojišťovna musela couvnout, protože neuměla dokázat, že kola nezapsaná v TP přispěla k nehodě, ale toho s***í kolem toho...

A co běžná policejní buzerace? Je jízda na nezapsaných kolech bez KBA na odtah, sebrání TP nebo něco podobného?
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Alu kola bez KBA a nezapsané v TP - co s nimi?

Příspěvek od k86 »

Ani na STK jsem nezazil, ze by zkoumali rafky, gumy jo, ale rafky ne.
Ja bych to neresil a jezdil, pokud ti sedi alespon pro klid rozmer gumy tak bych se na to vykaslal.

nejhorsi je smrt z vydeseni :P
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Alu kola bez KBA a nezapsané v TP - co s nimi?

Příspěvek od M.Z. »

Maximálně tě hlídka zastřelí.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět