Silentbloky

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Malphas
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 28 led 15:32

Silentbloky

Příspěvek od Malphas »

Čus lidi,
klepe se mi motor, v servisu mi řekli, že je potřeba vyměnit silentblok, ale zapomněl jsem který, jestli tam náhodou nejsou 2 nebo tak. Řekli si za to 5000,- Kč ale to je píchám jitrnice.
Rád si dělám na autě všechno sám. Tak jsem se chtěl zeptat, zda má někdo zkušenost s měněním silentbloku motoru a kde je popř. koupit, který koupit a jestli jste někde na netu našli nějaký návod jak to udělat, tak šup sem s ním.
Možná se ještě radši zeptám, jde tam něco posrat, když nejsem úplnej kretén? Našel jsem 1 návod tady: http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavi ... -powerflex - nevypadá to totiž nějak extrémně těžce a nechápu za co si říkaj 5000,- ; tudíž si to chci udělat sám. Na tom snad nic posrat nejde, když to půjdu krok od kroku, no ne? Radši se ptám, díky.

Jo, auto mám Octavia 1 r.v. 1998, 1.6 MPi 74kW
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Silentbloky

Příspěvek od vonkreuz »

Najdi si rozkresleni silentů pro tvou motorizaci, najdi si tam originální čísla a podle toho hledej náhradu. Respektive dikyvtmu ziskas představu, jak jsou sileny umisteny a podle toho vyberes ten správný rovnou na stránce powerflex.cz A oplati se vyměnit všechny i horni...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Silentbloky

Příspěvek od HondaMan »

Hezkypočesku. V servisu si nechat zjistit co tomu je a pak si to doma zkurvit v garáži. A když by se to náhodou nepovedlo, tak s prosíkem utíkat zpět do servisu...
2.9T RWD
Odpovědět