Nářadí do domácí garáže

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od pavproch »

Už ho mám v ruce - Heyner Profi 2t - vypadá fakt bytelně, má nejen kličku, ale i šestihran a sice má deklarovaných 98mm, ale fpoho do něj udělám drážku pro lem kasle, čili aji výška by měla být OK... odpoledne vytuním, vyzkušam...písnu sem zkušenosti

btw, u těch hlaspolů sem ho i kupil...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od mmira »

jarka píše:Tona je skvělá, ale opravdu už jako dílenský hever - zas na druhou stranu, asi se ani za 20let neposere, tak je to i přes počáteční vyšší investici rozumná volba do garáže. Koukal jsem na sbazar a vykouklo na mě toto: http://www.sbazar.cz/kubica.r/detail/13 ... podjezd-80, podle mýho optimál na občasný přehazování kol.
to vypada dobre, hlavne to ma ten gumovy spalek z drazkou na prahy. ja kdysi koupil neco v makru, bohuzel bez nej. dodnes jsem to kvuli tomu nepouzil.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od k86 »

pavproch píše:Už ho mám v ruce - Heyner Profi 2t - vypadá fakt bytelně, má nejen kličku, ale i šestihran a sice má deklarovaných 98mm, ale fpoho do něj udělám drážku pro lem kasle, čili aji výška by měla být OK... odpoledne vytuním, vyzkušam...písnu sem zkušenosti

btw, u těch hlaspolů sem ho i kupil...
Nuzkovej? myslel jsem ze chces hydrauliku.

BTW proc se muze pouzivat jen do -50?
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od pavproch »

původně sem nevěděl, ale pak mě vK inspiroval s tím šestihranem a akučkou

ref -50: bo křehký lom (obyčejné konstrukční oceli), pro nižší těploty musím míš speciálně legované (titanem) s jemnozrnnou strukturou
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od Dallen »

Tak kdybych vedel, ze chces nuzkac tak si mohl dat vedet, protoze tyhle zvedavky dava alfa k autum snad odjakziva a nejak jich ma vice.

Me tohle nebavi spoustet :D
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od pavproch »

díky za nabídku

sem psal, že používám ten z pindice (imho to bude stejná kvalita jak AR) a ten už má nejlepčí roky za sebou.... prto sem chtěl "profi" robustní.... na to moje domácí žvýkání párkrát za rok... a navíc esli fakt bude fungovat to zvedání/spouštění akučkou, tak pohoda džes
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16374
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od pavproch »

Takže asitakle:

- drážka do gumy zřejmě nenisu třeba, přímo v návodu je napsáno, že se má ten gumošpalek opřít zvnějšku hned vedle lemu kastle
- výška (mno, spíš nížka) je tím pádem dostatečná, fpoho to nacpu aji pod m4Zlika
- moje akučka (i přesto, že je to Profi Makita 18V 3Ah) to neutáhne, takže budu kvedlat kličkou, která je toho zvedáku součástí, první zkouška zdá se ukazuje, že si klouby už otloukat o podlahu nebudu

Celkově - spokojenost odpovídající utraceným 8stovkám.... uvidíme, jak životnost, ale tváří sa to fakt robustně
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od Kavis »

Tak kompresor a pistol, to by mohlo utáhnout :D
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od vonkreuz »

pavproch píše: - moje akučka (i přesto, že je to Profi Makita 18V 3Ah) to neutáhne, takže budu kvedlat kličkou, která je toho zvedáku součástí, první zkouška zdá se ukazuje, že si klouby už otloukat o podlahu nebudu
Nechápu. :-? Moje Lidl aku vrtačka 18V xyAh za 40€ nastavená na šroubování a nulový "prokluz" zvedne auto co tlumiče/pružiny dovolí a i kousek výše (cca 2/3 potřebného chodu heveru) a pak kvedlám rukou. A dolu dávám akučkou na jeden zátah a to ji mám dva roky (minulý týden jsem našel účtenku) a vubec jí nešetřím.
Když tam máš možnost šestihranu, tak zvaž používat ráčnu, přece jen vzdálenost konce rukojeti ráčny od osy otáčení je větší než zalamovaná klička a potřebuješ tím pádem menší sílu...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Jaký zvedák do (domácí) garáže?

Příspěvek od ctrl_j »

Kompresor a toto :D

Obrázek
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět