Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od eLzyx »

jestli je to atmobenzín, tak to nebude taková trága, přinejhorším koupíš za desítku jiný motor.

Jinak nevýměny oleje a filtrů jsou v téhle zemi celkem běžné. Také jsem koupil dvě/tři? auta, která evidentně přetahovala interval. V servisní knížce zápis byl, ale fyzický stav napovídal něco jiného. U jednoho (V40 2.0T) se dokonce rozpadl olejový filtr (motor to přežil), u druhého (2.4i) byl filtr zanesený do 1/3 karbonem. Oba motory dostaly léčebnou kůru v podobě výměny oleje a filtru po 2000km, dvakrát po sobě.
A to třetí? S tím jsem ani nedojel domů. Po 176km od koupě zadřený motor a to měl čerstvou náplň oleje (cirka 1500km), nový filtr atp. V autorizáku. Ale nejspíše ne.
Volvo S60 2.4T
VW T2
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od HondaMan »

k86 píše:
thosiku píše:výměny oleje:
6/2012 po 9000km
7/2013 po 25000km
2/2016 po 57000km
KDB píše:Zeptal jsem se blbě , otázka měla znít na kompletní historii výměn.
32000km a 2,5roku..... no........... :!!
To hrotíte. Mé auto bude mít v 57tkm za sebou teprve 1 prohlídku (pokud se na to v autorizáku nevykašlali).
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od Dix »

eLzyx píše:jestli je to atmobenzín, tak to nebude taková trága, přinejhorším koupíš za desítku jiný motor.

Jinak nevýměny oleje a filtrů jsou v téhle zemi celkem běžné. Také jsem koupil dvě/tři? auta, která evidentně přetahovala interval. V servisní knížce zápis byl, ale fyzický stav napovídal něco jiného. U jednoho (V40 2.0T) se dokonce rozpadl olejový filtr (motor to přežil), u druhého (2.4i) byl filtr zanesený do 1/3 karbonem. Oba motory dostaly léčebnou kůru v podobě výměny oleje a filtru po 2000km, dvakrát po sobě.
A to třetí? S tím jsem ani nedojel domů. Po 176km od koupě zadřený motor a to měl čerstvou náplň oleje (cirka 1500km), nový filtr atp. V autorizáku. Ale nejspíše ne.
Taky znám jeden takový servis.Do servisky napíšou výměnu oleje a filtru,ale to neudělají,ale naúčtují to.
Naposledy upravil(a) Dix dne pát 12 úno 19:19, celkem upraveno 1 x.
Bez bodů
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od pavproch »

znám lepší... :D

výměna oleje do servisky zapsána, nový olej do auta nalit. bohužel starý nevypuštěn. auto ze servisu ujelo 150m, potom bum a bylo po ňom, jako po 1.3MPI....

btw, byl (a kupodivu stále ještě je) to autorizák...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od ctrl_j »

Proto jezdim do servisu kde je cela dilna prosklena a ze showroomu je tam hezky videt. Znamy sel jeste dal - vyminil si, ze bude moct pri vsech navstevach byt primo na place u auta.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od Dix »

Nejlepší být u auta nebo si ho měnit sám. B-) To znám jiný servis a tam to jde.
Bez bodů
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od GeneHawkins »

ctrl_j píše:Proto jezdim do servisu kde je cela dilna prosklena a ze showroomu je tam hezky videt. Znamy sel jeste dal - vyminil si, ze bude moct pri vsech navstevach byt primo na place u auta.
I takoví střelci jsou, co mu to dovolej...
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od francis »

Pokud je clovek jen lehce narocnejsi na kvalitu servisu, tak ma problem. Nedokazal jsem si predstavit, jak na to servisaci serou, dokud jsem si to nezacal hlidat. Kolikrat bych si usetril dost nervu, kdybych se na to uplne vykaslal a slepe jim veril :(
Mirek
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Zpožděná výměna oleje -- důvěra v servis

Příspěvek od Píí »

To s tou barvou oleje je k prdu. Dost možná jen první servis nevyměnil cedulku v motorovém prostoru. Já si olej měním sám a ikdyž olej měním každých 10t km nebo za rok (doporučených je 20t km se stejným olejem), tak je stejně olej po 1000 km černý jak bota. Zanesení olejového filtru zase může být nedodržením intervalu. Nový olej má po dobu cca 2000km "čistící" účinky a odstraňuje usazeniny ze starého oleje. Proto už se taky nedoporučuje dělat průplachy motoru olejem, ale normálně udělat výměnu a po 3000km udělat další. Tudíž nový olej ti mohl hezky očistit vnitřek motoru od starého, přejezděného, oleje a usadilo se to na filtru.

Co se týče ostatních filtrů, tak je to individuální. Normálně měním kvůli zanesení co rok, ale pokud jezdím do polí (krást třesně :D), tak to zaseru během pár měsíců
Odpovědět