Odlehčení seriového auta

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
one-z
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 17 úno 03:28

Odlehčení seriového auta

Příspěvek od one-z »

Má někdo zkušenosti s odlehčením auta? Klasicky FWD s motorem před přední nápravou. Jde mi hlavně o to, že skoro všechna hmota by se ubírala ze zadní části auta. Zadní sedačky, plato kufru, rezerva, podlaha v kufru, pak tapecirung, koberec, stropnice, čímž se asi dost zvýší nepoměr zatížení přední vs zadní nápravy.

Jakým směrem se posunou jízdí vlastnosti? Když je auto celkem neutrální, nestane se z něj přetáčivá mrcha s uskákanou zadní nápravou a "kovadlinou" v přední části? Třeba FII RS krátká má oproti kombiku dokonce vzadu nějaké závaží, aby se vylepšily jízdní vlastnosti...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Odlehčení seriového auta

Příspěvek od HondaMan »

Když jsem z Clia vyhodil rezervu, zadní sedačky, plasty... tak se z toho auta stalo neuvěřitelně zatáčivé auto. Občas i moc. Ale Clio je už z výroby naladěno přetáčitě. A když ze zadní nápravy ubereš něco přes 50kg, tak je to docela znát.
2.9T RWD
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Odlehčení seriového auta

Příspěvek od Smrťák »

Když jsem z Fava vyhodil všechna sedadla,tepecírung,půlku palubovku,nádržku ostřikovačů,zadní stěrač s motorem a jiné nepotřebné věci tak jel jak z praku :D
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
one-z
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 17 úno 03:28

Re: Odlehčení seriového auta

Příspěvek od one-z »

HM: no, tak mi nezbyde asi nic jinýho než to jednou zkusit, pokud mi delta zůstane na krku :D S 50 kg tak nějak počítám, bych se dostal na nějakých 950 kg celkově, možná lechce i pod...

Petr: tebe bych na to potřeboval, zadní stěrač mě ani nenapadl, věřim tomu, že bys mi tam vymyslel věcí, co nepotřebuju :D O ono u lehkého auta je pak každé kilo čím dál více znát :)
Smrťák
Letec
Příspěvky: 2818
Registrován: stř 16 úno 20:51

Re: Odlehčení seriového auta

Příspěvek od Smrťák »

TO AUTO ALE POTOM ŠLO NA VRAKÁČ. :ymparty:
Sbohem. Už tady nejsem. Mám dost všech for.
one-z
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 17 úno 03:28

Re: Odlehčení seriového auta

Příspěvek od one-z »

Tak řezat palubku nehodlám a vše ostatní by šlo znova nastrojit. Jinak pude pak na vrakáč nejspíš taky, uvidím co bude a jak dopadnou některé věci, ale hned se jí případně zbavovat, to se mi moc nechce a tak hledám i jiné varianty. :)
Odpovědět