Vibrace kol (jen při brždění)

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od pavproch »

sorry sem to napsal blbě: na základě vlastní zkušenosti prohlašuju, že ZÁKLADNÍ desky Brembo stojí za psí štěk
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
davson12
Autoškolák
Příspěvky: 41
Registrován: úte 11 úno 11:17

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od davson12 »

mě to dělali zvlněný kotouče. u Auta když mi to kdysi dělalo taky.
alda_bk
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20 dub 22:18

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od alda_bk »

Zdravím vás.

Rad bych zde přispěl mou čerstvou zkušeností. Mam asi půl roku starou 4ku. Koupil jsem před zimou a tudíž jsem začal jezdit na zimácích. Vše v pohodě. Nedávno sem přehodil na letnaky (druhá sada kol s novýma gumama). Nechal sem kola prehodit a vyvazit v pneuservisu. Po odjetí sem si všiml že kola nejsou ideálně vyvážený. Zajel jsem zpět do pneuservisu, kde mě zavolali k vyvazovaci masine a ukázali jak radiálně hází přední pneumatika na jednom z kol. Natočil sem si video a jel do BMW, s tím ze mě kola prekontrolují a provedeme reklamaci gumy... Tam mě opět zavolali k vyvazovacce a tvrdili mě ze můj Pneuservis mel špatně uchyceny kolo - ze údajně nemají uchyt za šrouby, což je předpoklad pro správný uchycení kola a jeho dokonalý vyvážení. Přišlo mě to divny, ale je fakt ze radiální házení sem v BMW nezaznamenal. Všechny kola mě vyvazili, já zaplatil 500 a odjel směr domov. Hned na dálnici sem to otestoval a zjistil ze auto je krásně klidný, AŽ na jednu věc a tou jsou decentní vibrace do volantu při brzdění (před vyvážením v BMW to nedělalo). Doma sem si všiml ze na jednom z předních kol je na jednom místě nalepeno snad 100g závaží - proste cca 15cm závaží.... Hm! Myslím si že se kluci v BMW vyzuli z reklamace gumy a zamaskovali její radiální házení pořádnou náloží závaží, a že díky takové hmotnosti závaží se vibrace projevují při brždění... myslíte že moje teorie je správná? Snad můj příspěvek pomůže rozluštit záhadu s vibracema při brždění.... možná se jedná o stejný problém!
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od blah »

taky to na jednom kole mam. Jsou na pneu z boku zluty a/nebo cerveny kolecka? zluty by melo byt u ventilu. Nevim jaky rozdily to muze realne delat, ale na kole kde mam taky spoustu zavazi, to mam uplne obracene nez to ma byt. V servise na to kaslou.

Obrázek
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od Vana »

Že na to kašlou je úplně běžné a taky by mě zajímalo jaký to má vliv. Vlastně ani nevím jestli ventilek představuje nějaký významný nevývažek. Sice ventilek něco málo váží, ale kvůli otvoru je zase trochu míň hliníku v ráfku
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od 970ka »

Pokud je to dobře vyvážené a za jízdy to v žádném případě nekmitá,tak při brždění to kolama nebude,řekl bych.Souvisí to evidentně s brzdama.Někdy to způsobuje nějaká vůle,to tady asi nehrozí. Někdy se však musí vyměnit i kotouče,které lehce hází.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od mmira »

mam cerstvou zkusenost, taky s BMW. na zimnich mi to pri brzdeni obcas fest hazelo, jindy zase vubec. pritom brzdy komplet nove, auto ve 100% stavu. prezul jsem na cerstve obute nove letni a zmizelo to.

takze jo, kola to delat mohou.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět