Vibrace kol (jen při brždění)

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od metaljohn »

Ale jak se dají zkroutit malý bubínky na zadní nápravě? Dyť na ně jde prd jakej brzdnej účinek, navíc bubny jsou odolnější než kotouče ne?
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
one-z
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 17 úno 03:28

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od one-z »

Tak píšeš, že teď po zimě, je možné, že ti třeba přimrzlo lanko od ručky, málo se vrátily pakny a trochu se "ohřály"...A jsou oba kaput nebo jen jeden?
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od charger »

Pánové když už jsme u toho... kamarád si na BMW 330i koupil jiné kotouče a desky a po čase ježdění se mu stává následující - až když brzdy zahřeje, tak hážou celým autem při brždění. Když je pak zase nechá schladnout, tak je to v pohodě. Zatím nikdo nedokázal říci, čím by to mohlo být.
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od metaljohn »

one-z: nn, je to trochu jinak - teď po zimě se to projevuje víc, protože oproti zimním mám o palec větší kola a gumy s nižším profilem. V zimě jsem to cítil taky, ale rezonovalo to míň.

Jinak nevím, jestli jsou v háji oba nebo jen jeden. Ale ono je to jedno, páč měnit to budu stejně v páru, tak jako tak.
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od metaljohn »

Tak jsem myslel, že záhada se vyřeší výměnou bubnů a obložení. Ale chyba lávky. Na autě mám sice nový bubny + obložení, ale ty zk...ený vibrace se pořád objevujou. Jsou sice o dost slabší, ale pořád tam jsou - jenom při brždění a jdou od zadních kol. Nemáte někdo nápad, čím by to mohl být? Plácnu blbost - může být třeba nepřesně nasazenej buben?

Kolama to není, dělá to jenom při brždění. Kua jsem myslel, že s novejma bubnama bude klid :-s
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
Uživatelský avatar
mabosk
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 17 úno 09:11

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od mabosk »

charger píše:Pánové když už jsme u toho... kamarád si na BMW 330i koupil jiné kotouče a desky a po čase ježdění se mu stává následující - až když brzdy zahřeje, tak hážou celým autem při brždění. Když je pak zase nechá schladnout, tak je to v pohodě. Zatím nikdo nedokázal říci, čím by to mohlo být.
Mal som rovnaky problem (http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=815&t=1118662), vyriesil som to vymenou kotucov a dosticiek.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od Snowman000 »

Zneuzijem tuto temu na moj mensi problem na mojej E46-ke ak mozem...
Od rychlosti cca 180 je citit vybracie ktore idu najprv do volantu a postupne do celeho auta a cim rychlejsie tym silnejsie, upozornujem, ze je to pri konstantnej rychlosti, aj zrychlovani, aj brzdeni. Kolesa by mali byt vyvazene a na tie to netipujem.Ale viem, ze pri takych rychlostiach sa uz kazda drobnost prejavi vyrazne...
A tu je moj dotaz...moze to sposobovat zvlneny kotuc brzdy na jednom kolese (raz sa mi zasekli celuste na prednej brzde a asi sa upiekol kotuc), alebo to moze byt sposobene jedine napravou ako takou?
PS: Pri brzdeni idu vybracie do volantu tiez cca od 60 vyssie, no to moze vyvolavat aj ten kotuc aj naprava ak sa nemylim, preto ma zaujima co by to mohlo byt pri 180 a viac...
PS2: Zacat vsetko menit sa mi moc nechce a ani penazenka sa neciti na take :P
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od bloody cardinal »

Začal bych výměnou brzdových kotoučů a destiček (na obou stranách, ať je všecko stejně opotřebované). Minimálně to asi bude levnější, než řešit nápravu.

Ještě mě napadají čepy řízení, na svém prvním autě mi tohle dělal volant někde u 130 km/h (max. dle TP 151 :D ) a bylo to právě čepy a taky něco podobného jednou na otcově Outbacku dělaly blbě vyvážené kola taky někde u stotřicítky.
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od jarka »

Nechal bych změřit házivost kotoučů na autě. Může být trochu zvlněný kotouč, popř. může být špatně usazen (nějaký bordel pod ním). Jsou dobře namontovaný kola? Pokud nemáš origo a máš středící kroužky, tak můžou být třeba vytlačený. Tímhle bych začal a pak dyžtak měnit díly. Jinak taky jsem zničil jeden docela slušný kotouč (na jednom místě jsem ho moc přehřál) a pak začal sviňa házet a s vyššíma teplotama to dělal vždy víc a po vychladnutí se to vždycky zlepšilo. Takže jestli se ti kousl kotouč, tak i tohle je možný.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace kol (jen při brždění)

Příspěvek od Snowman000 »

Hmmm, diky za nazory...kazdopadne kolesa su tam original a pneu takmer nove a pamatam si tie vybracie aj na letnych kompletoch...ta hadzavost nie je zly napad, u znameho v servise mi to skontrolovat nevedeli, tak asi zainvestujem do navstevy druheho...
Predna naprava uz ma svoje za sebou, kupoval som to pred rokom, nabehal som zatial 20000 a vacsinu po BA na 17-kach, plus neviem co tam je zac a ako je tam dlho...
Takze myslim, ze predne brzdy a predna naprava komplet to isti a clovek ma na chvilu klud, ale ak to nezmizne...! :ympray:
No fakt sa mi nechce menit brzdy ak to nie je nutne su na tom viac nez dobre (ak sa ten jeden kotuc nezvlnil /:) )
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět