Alternátor?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
niasis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07 črc 12:29

Alternátor?

Příspěvek od niasis »

Ahoj kluci, Renault Clio 1,4 r.v. 99. Baterie byla proměřena a je v pořádku. Ale ze dne na den, přestalo manželce auto dobíjet. Kde sehnat alternátor nejlépe? Neznám ty parametry a věci kolem toho. Nebo je něco jiného, čím by to mohlo být? Každá rada vítaná.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Alternátor?

Příspěvek od Brus »

chápu, že se bavíme o starém šrotu, kde se převrací každá koruna, ale někoho kdo je schopen ti na autě něco vyměnit bys mít měl, tak zajeď tam. takto staré auto umí opravit kdokoliv.
Pravda vyděsí
niasis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07 črc 12:29

Re: Alternátor?

Příspěvek od niasis »

To není odpověď. Myslíš, že si mi tím pomohl? To je jasné, že někoho mám, je jasné, že to není nové auto, i když stále tak vypadá a je velice udržované. Ale jen se předběžně ptám a zajímalo by mě to, na co se ptám.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Alternátor?

Příspěvek od Brus »

je možné že se ti jen přetrhl klínový řemen, možná jsou vprdeli uhlíky v alternátoru, možná se propálilo některé vinutí v alternátoru, možná se posral regulátor. nebo taky: nepíšeš, zda jsi měřil jestli to skutečně nenabíjí, nebo jen svítí kontrolka? možná samotnému alternátoru nic není.

píšeš: "neznám ty parametry a věci kolem toho". proto píšu at to dáš někomu, kdo je schopen závadu diagnostikovat během chvilky a dále řešit. rozsvítí se ti kontrolka dobíjení a první co uděláš je že proměříš baterku?? wtf? čeho jsi tím dosáhl?
Pravda vyděsí
niasis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07 črc 12:29

Re: Alternátor?

Příspěvek od niasis »

Toto je odpověď. Včera než jsem šel do práce, tak jsem to dal známému na barák i s autem, dobil mi baterii a proměřoval nejspíš i ji. Svítí kontrola nedobíjení a i jeho verdikt byl, že nedobíjí. Večer manželka dojela domů v pohodě, nic nesvítilo ani ráno, když ale dorazila domů, tak ve městě ji to zastavilo a už nemohla nastartovat. Pro mě je důležitá cena opravy, ale také by mě to zajímalo, abych se něco dozvěděl, čím to může být, nebo na co se mám připravit, že s tím může být tento problém spojen.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Alternátor?

Příspěvek od Brus »

Dostali jsme se k tomu, že problém bude skutečně v alternátoru. Možné závady už popsány výše, s největší pravděpodobností nezbývá, než ho vytáhnout a rozebrat.
Pravda vyděsí
niasis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: pon 07 črc 12:29

Re: Alternátor?

Příspěvek od niasis »

Děkuji moc zas rady.
Odpovědět