Boule na pneu - jezdit nejezdit

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
speedy.kh
Autoškolák
Příspěvky: 46
Registrován: pon 23 kvě 07:04

Boule na pneu - jezdit nejezdit

Příspěvek od speedy.kh »

Zdravím,
Objevil jsem na koule bouličku. Nejsem si jist jestli s tím jezdit nebo nejezdit. 50% říká, že okamžitě vyhodit. 50% že je to malý, že by na tom jezdili.

Jestli to je podstatné, tak mám jí na zadní nápravě, rozměr pneu je 225/40 R18, je to na Golfu VI.
Přílohy
IMG_3082.JPG
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Boule na pneu - jezdit nejezdit

Příspěvek od retron »

mel jsem neco podobnyho, hodil jsem to na zadek a jezdil dal, kdyz jsem menil gumy tak jsem se ptal i v pneuservise a mavli nad tim rukou
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Boule na pneu - jezdit nejezdit

Příspěvek od oxik »

Já měl podobnou na přední a kvůli jinému rozměru jsem ji nemohl dát dozadu, ale najzedil jsem s tím kolem 2tis km a v pořádku. V pneuservisu mi řekli, že to je v pohodě, jen to sledovat, ale pro jistotu jsem koupil 2ks na bazoši vcelku levně.. byla to 245/45 R19
cechis
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: stř 12 lis 12:24

Re: Boule na pneu - jezdit nejezdit

Příspěvek od cechis »

Tohle vypada jeste celkem ok, taky jsem si udelal bouli pred rokem... v jednom pneuservise mi rekli ze je to bez problemu (a byla vetsi, nez ta co mas na obrazku), pak jsem jel ke znamemu do pneuservisu a ten rekl okamzite pryc.

Resil bych to asi podle toho, jak se s tim autem jezdi, pokud to jezdi z 90% v obci, asi bych to neresil, pokud to jezdi obcas na dalnici, nenechaval bych to tam a vymenil to... ono precejen rupnuta pneu ve 200kach neni nic prijemneho a v tech vyssich rychlostech se ta guma dost zahreje a muze se roztahnout jeste vic

Co se tyce teto, tak bych to resil opravdu asi jen pro klid v dusi
Odpovědět