Studený motor = skáče!

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Studený motor = skáče!

Příspěvek od Píí »

Ahoj! Ochuřel mi můj miláček. Dnes jsem chtěl vytáhnout svoji felicii na projížďku, aby mi v té garáži nezatuhla. S autem se skoro nejezdí, mám ji v garáži a jen ji opečovávám (bylo to mé první auto a na to, abych se jí zbavil ji mám moc rád :ymhug: ). No když jsem se snažil rozjet, tak nereagovala na plynový pedál a to jsem šlapal až na podlahu. Po cca 20ti sekundách se začala rozskákávat a jak sem s ní proskákal 10 metrů tak jela v pořádku. Je to Felicia 1,3MPi 50kW najeto poctivých 102 000km. V posledních letech jsem měnil palivový filtr, čistil klapku a seřizoval ventily, takže těmito věci to asi nebude. Když se motor zahřál a já startoval znovu, tak naskočila bez problémů. Teda skoro bez problémů. Se studeným motorem chytne hned, ale když je motor teplý, tak chytne do sekundy. Nenapadá někoho něco?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od GeneHawkins »

Nějaká voda...
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od Píí »

Co si pod tím představit? Ruplé těsnění a motor tahá vodu?
Jinak olej měním každým rokem, ikdyž to auto nejezdím (Používám Q8 10W40). Loužičky auto nedělá, ale motor je klasicky obalený v olejovém filmu.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od Zajda »

GeneHawkins píše:Nějaká voda...
Píí píše:Co si pod tím představit? Ruplé těsnění a motor tahá vodu?
Nebo v benzínu?
《》
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od Píí »

Tankuju u Shellu, sice to není jako Benzina, ale lepší než Unicorn a podobné. Je fakt, že nádrž už tam nebyla úplně vypuštěná dobrých pár let.

No počkat. Vždyť voda se váže na líh a pokud se nepletu tak v N95 je již líh obsažen. Tudíž by v nádrži neměla být žádná voda, ne?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od GeneHawkins »

Zajda píše:
GeneHawkins píše:Nějaká voda...
Píí píše:Co si pod tím představit? Ruplé těsnění a motor tahá vodu?
Nebo v benzínu?
Tak.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od Píí »

Tak určitě to vyzkouším, snad to bude nějaká taková banalita a neumírá mi motor. Kdyby někoho ještě něco napadlo, tak to sem hoďte, ať vyloučím všechny možné příčiny :).
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od GeneHawkins »

Lišta, no. To jsou ty zapráskaná empéíčka... Dobře, že to zmizelo.
Uživatelský avatar
Píí
Pan Řidič
Příspěvky: 289
Registrován: sob 21 čer 09:27

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od Píí »

No, tak na tu jsem se taky nedíval pěknou dobu. Takže ju zařadím do potencionálních problémů.
Ještě mi napadla jedna věc, ale nemusí to s tím vůbec souviset. Když pustím plynový pedál při jízdě (většinou to dělá při zařazené 1 nebo 2, ale výjimečně i při vyšších stupních), tak se ozve jakoby tupá rána, sice ne moc hlasitá, ale slyšet jde, a auto lehce poskočí. Palivové čerpadlo je v pořádku, dokonce jsem zkoušel i jiné, které je 100% funkční - z pojízdného auta, kde to nedělá.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Studený motor = skáče!

Příspěvek od GeneHawkins »

Silentblok motoru?
Odpovědět