Klepání v motoru

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Mauf
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 14 kvě 20:09

Klepání v motoru

Příspěvek od Mauf »

Zdravím,
Poslední měsíc se v autě po nastartování ozývá takové klepání pod motorem co jsem měl možnost slyšet. Zvuk se na volnoběh vůbec neprojevuje...jen do té doby, co vyženu otáčky k 2 tisícům. Zvuk přichází chvíli před dosažením optimálních 90 stupňů a pak trvá až do zahřátí. Výkon auta se nezměnil a ani nic jiného se naštěstí neděje ale stejně by měl zajímal důvod. Mohlo by to být olejem? Protože cca před 2 měsíci bylo auto v servisu a byl mu doplněn/ vyměněn olej. Ale to by se ty pazvuky objevily dříve, ne? Vůbec nevím a budu rád za každou radu
Bofors
Autoškolák
Příspěvky: 42
Registrován: pát 23 kvě 14:55

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Bofors »

a co že to vůbec je za značku, motor...
Mauf
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 14 kvě 20:09

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od Mauf »

Na to jsem úplně zapomněl. Je to BMW E46 a motor M52
majkl666
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 28 říj 10:31

Re: Klepání v motoru

Příspěvek od majkl666 »

Zdravím, mám trošku asi větší problém se svou Elantrou (2011, 1,6 - 97kw benal), v dubnu prošla poslední záruční garanční prohlídkou, najeto poctivých 41 000 km. První problém je ten, který se objevuje poslední 2 roky, vždy když spadne teplota pod 5 stupňů, auto třeba pár hodin stojí, když nastartuji a chci se rozjet, motor se jakoby zadusí a pokud nesešlápnu rychle spojku tak chcípne.
Další závažnější problém pozoruji poslední měsíce, pravidelné klepání v motoru,čím víc přidám plyn, tím rychlejší je klepání,pokud udržuji stálou rychlost nebo stojím, klepání je pravidelné, v hyundaii mě zkusili vyměnit řemen ale nepomohlo to a klepání je stále silnější čím dýl to auto používám, zvlášť teď když jsou nižší teploty venku, chci se zeptat zda se s tím problémem někdo setkal a co případně by to mohlo být? Díky moc za případné rady.
Odpovědět