Zimní/letní? Už máte přezuto?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
genom
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 13 črc 10:07

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od genom »

IMG_20190626_111345.jpg
Na Na zimu mám připraveno zimní obutí do nejnáročnšjších podmínek a to vlastní vynález "sněhových řetězů" doba nasazení pod 5 sekund ,univerzál pro 4 rozměry kol.Více na dotaz na mailu genom123@seznam.cz Hledám seriového výrobce ,chráněno CZ Patentem.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 247
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od spooon »

bylo by video? docela by mě zajímalo, jestli to neuletí při prvním pootočení kola...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Zajda »

Mě by zase zajímalo jak to funguje při opravdu pomalé jízdě a blokujících se kolech, když kontaktní plochy jsou jen 3 po obvodu.
《》
genom
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 13 črc 10:07

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od genom »

spooon píše:bylo by video? docela by mě zajímalo, jestli to neuletí při prvním pootočení kola...
Odpověd. správná otázka ,nevím zatím jak sem dát video. Aby se to neprotočilo jsou protismykové patky opatřeny hroty ,výstupky jenž ještě nepoškodí pneu a ramena jsou do středu tlačena velkou silou ,až 380 N cca 40 kg a další je právě předmětem patentu .Zkouška proběhli i na trávě a blátě a v hlubokém sněhu zatím s očekávaným výsledkem ale jenom se 2 ks prototypů. Další zkoušky budou celou příští zimu . Více jsou to vyproštovací "řetězy".
Přílohy
javořina.jpg
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od pavproch »

Dyž sem po na jaře sundaval zimní kola (z brambora1), taxem si fšimnul, že jeden zadní ráfek (originál Style 193, koupené jako jeté na bmwklubu před pár lety s jednou zavařenou prasklinou zevnitř ráfku) je prasklý přesně naproti tomu opravenému místu. Neska sem ho přivez (pro brambora2) po zavaření i té nově objevené praskliny. Zima může přijít.... :ymhug:

Btw, zaujalo mě, že to prasklo ale naprosto přesně (180st) na opačné/protilehlé straně než byla taprvní, opravená/zavařená trhlina. Asi nějaké skryté pnutí od té první rány )se kterou sem to už koupil) čico.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
genom
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 13 črc 10:07

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od genom »

Zajda píše:Mě by zase zajímalo jak to funguje při opravdu pomalé jízdě a blokujících se kolech, když kontaktní plochy jsou jen 3 po obvodu.
Správná otázka, při ABS to na gumě povolí ,kola se pootočí a na té patce ostré to zabrzdí ale zase povolí protože při ABS se kola otáčí. A kola se střídají. Při rozjezdu s ASP to je podobné na gumě se protčí a na patce to přidá plyn a zabere ,jak se kola chytnou už to jede. Bez ABS jakmile poznáte že je to na patce ještě víc zabrzdíte . Na rozdíl od řetězů což jsou na ledu brusle to funguje daleko víc .
Přílohy
IMG_20190705_092020[2].jpg
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Předseda »

Jaká má být výhoda oproti třeba Spideru co vyrábí Pewag?

Obrázek
genom
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: sob 13 črc 10:07

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od genom »

Předseda píše:Jaká má být výhoda oproti třeba Spideru co vyrábí Pewag?

Obrázek
Při vší úctě k Firmě Pewag Spider nefunguje , nikdo ho nenabízí ani neprodává ...viz Foto .. na každou pneu jiné provedení a další nevýhody :Osobně jsem to nezkoušel ani nehodlám. Na ramena působí obrovské síly při protočení 2 tunového s výkonem 250 koní musí být ramena doslova nakurtované do pnehu a s ocele 14260 aj .ale to je patentované.
Přílohy
IMG_20190717_003805.jpg
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1363
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Předseda »

Že se to nedá de fakto sehnat je pravda
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od HondaMan »

Právě mi ContiTrade poslal rezervaci termínu na přezutí letních na zimní pneu. Fajn služby, pokud by mi nenabídli 1. října.
Změněno online na 1. 11., potvrzeno SMS.
Jsem spokojen.
2.9T RWD
Odpovědět