Zimní/letní? Už máte přezuto?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od M.Z. »

Mám na předku ten Nokian a spokojenost.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jarka »

Celý léto máme na zadku u Dobla Nokiany WR D2 a za mě taky dobrý :D (v zimě stáli za hovno, ale v létě na pohodu :D ).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od mmira »

nokiany wr a4 slusne zvladaly i 300k FWD
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jarka »

Jak říkám, nejsou to špatný letní gumy :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od mmira »

v zime ;)
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jarka »

Jo vím, tady v tom se názorově rozcházíme - zkusil jsem je ve dvou rozměrech na dvou různých autech a vždy zklamání (na sněhu). A přitom všude po netu samá chvála - tož tak.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od retron »

x2005 píše:rychloanketa:


a) Nokian WR A4 XL
rozměry pneu: 215/55 R17
index rychlosti: V (240 km/h)
index nosnosti: 98 (730 kg)
3 320 Kč s DPH za kus

nebo

b) Goodyear UltraGrip Performance G1 XL FP
rozměry pneu: 215/55 R17
index rychlosti: V (240 km/h)
index nosnosti: 98 (730 kg)
3 994 Kč s DPH za kus


nebo


c) Dunlop Winter Sport 5 XL MFS
rozměry pneu: 215/55 R17
index rychlosti: V (240 km/h)
index nosnosti: 98 (730 kg)
3 994 Kč s DPH


na předohrab 180 koní převážně po Praze + dálnice + 3x za sezonu hory (Rakousko/Itálie)
taky Dunlop
Uživatelský avatar
x2005
Letec
Příspěvky: 1253
Registrován: úte 01 bře 11:08

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od x2005 »

Já jsem měl Nokian WR A3 235/40/18 a spokojenost. Takže jsem automaticky koukal na nástupce A4. Ale jsem dost zaskočený s výsledků na mokru, který jsou překvapivě mizerný. A mokro v zimním období potkávám ve městě a na dálnici často.

Obrázek

zdroj: https://www.nasepenize.cz/test-zimnich- ... 017-303811

zdroj: https://www.axa-pneu.cz/clanky/testy-pn ... -pneumatik
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od Snowman000 »

PJ onehda v testu Nokianov WR A3:
Jsem přesvědčen o tom, že kvalitu produktů je nutné vnímat v celé jejich šíři, s přihlédnutím k jejich účelu či očekávání pravděpodobných zákazníků, což nejde otisknout do žádné tabulky. A pneumatika nakonec není jiná - ano, hodnotitelných aspektů je méně, a tak k „tabulkismu” svádí, pořád je jich ale příliš mnoho na smysluplný excelovský pohled. Jak chcete bodově exaktně vyjádřit fakta, že chování pneumatiky se průběžně mění v závislosti na teplotě vzduchu, čerstvosti či rozbředlosti sněhu, použitém posypovém materiálu, typu asfaltu a nakonec i modelu auta? Nijak, to není možné, zvolíte jedno auto a pár úzce definovaných typů podmínek, jenž některým pneumatikám sednou více a jiným méně. Ale co to říká o životě s nimi? Navíc v podmínkách rozličných zemí?
Po mém soudu velmi málo a vítězem to činí účastníka, který nejlépe obstojí v testech často s předem dobře známým průběhem. Vítězem je nejlepší pneumatika pro test, víc nic. Stejně jako je tomu ostatně i v nárazových zkouškách, stačí se podívat, jak dopadly některé hvězdy evropských crash testů v netradiční zkoušce americké IIHS.

A ještě poslední poznámka, než se dostaneme k věci (omlouvám se, ale cítím nutkání tyto okolnosti v rámci prvotiny vysvětlit) - byl jsem v minulosti účasten několika představení různých nových pneumatik, málokdy jsem z takové akce ale podal report podobného typu. Proč? Přesně z výše zmíněných důvodů - na prezentaci bylo pneumatice obvykle nastaveno zrcadlo s předem namalovaným obrazem, který jej pochopitelně stavil do co nejlepšího světla. Pokud měla pneumatika fungovat např. z hlediska brzdné dráhy na mokru či schopnosti odolávat bočnímu přetížení na suchu, byla prezentována především těmito způsoby. Jsou to důležité vlastnosti? Jistě jsou. Ale říkají něco o pneumatice jako celku a její schopnosti obstát ve všech podstatných situacích, které při jízdě autem mohou nastat? Nikoli a vystavit ji hodnocení pouze na základě takto úzkého pohledu na věc by k vám nebylo fér, a tak jsem se mu vždy vyhnul.
Ja mal moznost zobrat za hodne dobru sumu Micheliny Alpin 5, ale nakoniec som po predoslej pozitivnej skusenosti s Nokianmi zase zvolil WR A3, ich charakter mi jednoducho sedi a nesklamali na ziadnom aute a v ziadnom rozmere.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní/letní? Už máte přezuto?

Příspěvek od jarka »

Snowman000 píše:Ja mal moznost zobrat za hodne dobru sumu Micheliny Alpin 5, ale nakoniec som po predoslej pozitivnej skusenosti s Nokianmi zase zvolil WR A3, ich charakter mi jednoducho sedi a nesklamali na ziadnom aute a v ziadnom rozmere.
Já vám to i věřím (a i proto jsem je 2krát zkusil), ale já prostě poznal něco úplně jinýho a když to porovnám s "obyč" rozumnýma gumama tak vlastně nevím proč to zkoušet dál. Možná jsem měl smůlu na špatný kus, nebo já nevím co... Ale je fakt, že mám často diametrálně odlišný názory na gumy obecně, takže chyba může být klidně u mě.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět