FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Vana »

goes píše:musim rici, ze i presto, ze mam 4kolku, tak mne v zime predjelo uz dost zadokolek/predokolek a to i ve chvilich, kdy uz sem tedy z jizdy moc jistotu nemel. obdivuji ty ridice.
co mám čtyřkolku, tak mě na sněhu tuším nepředjel ještě nikdo
ale možná je to jen náhoda, jezdím s ní teprve devět let :-s

P.S. a to jezdím dost opatrně, nevzpomínám že bych kdy měl na sněhu nějakou zásadnější krizovku
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od goes »

ja taky nemam krizovku, nejcasteji se s tim setkavam na 4proudovkach, kdyz v levem je 5-15 cm brecky. a hlavne na trase FM-Brno a Brno-FM a veskrze se jedna o PL ridice. Ono kdyz uz jedu tak, ze pri prejezdu z pruhu do pruhu mi to sklouzne o 10-20 cm bokem, tak uz je clovek u limitu a to mne dojede petka a blika...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od pavproch »

@koza: přesně tak , čili +1
(SZ)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Caddy »

d1.8t píše:Tak aby to tady trochu ožilo tak postnu jedno video. Jetý na sněhu za provozu, snaha o korektní ježdění vůči okolí. Před k zatáčkou do který není vidět bejt srovnanej ve směru a na svojí staně. Pokud možno neděsit okolí, což se bohužel ne vždy povede. :-s Už jsem si mnohokrát vyslechl co je za debila, ale mám vyzkoušeno, že i při tomhle ježdění jsem bezpečnější než 95% lidí co vyrazí v zimě na hory.

Z nějakýho důvodu to nešlo zkrátit, takže zhruba 2:30min až 10:00min.

http://www.youtube.com/watch?v=rws4yvdtRDU
Tyjo, takhle rychle bych se bal tea na tom snehu jet :) Riditelnost je diky zadokolce dobra, ale jak se stane neco necekaneho a musis rychle zastavit, je pruser na svete...hodne je to teda takyo gumach, kdyz me svezl Eiffel s dobrymi zimaky, jen jsme ziral, co to dokaze :)

Jinak pokud jde o me, je mi pro beznou jizdu vicemene jedno, jaky bude mit auto nahon, pri mem stylu se nedostanu k limitu ani z pulky u zadneho...zadek mam samozrejme nejradeji, protoze se s nim v pripade chuti da vyblbnout, ale to je zaroven jeho nejvetsi nevyhoda, jalikoz si pak akorat zbytecne kurvim auto, kdyz neodolavam pokuseni v kazde druhe zatacce...
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od d1.8t »

Na brždění si nechávám dostatečnou rezervu. :-?

Gumy jedu uzounký a prakticky pořád nový. Za zimu to auto najede tak 4-5tis. km. Před zimou dávám nový na předek a přední z předchozího roku na zadek. Úbytek na nich bývá kolem jednoho milimetru. No a na zadku si do konce zimy zemřou. :D
RWD
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Caddy »

vsak jo, asi v pohode, ja nerikam, ze jedes nejak nebezpecne, jen se mi svirala prdel pri predstave, ze si to takhle hasim :D
Odpovědět