FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Vana »

aha tak to fakt zkresluje hodně
já myslel že jede podstatně rychleji

mmira: s LSD RWD jsem nejezdil a jak koukám ani mě to neláká
80-90 na sněhu je rychle ? :-s
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od ExFun »

Jsem rád, že skončila (nesmyslná) onanie nad starým Passatem 4M a řeší se opět koncepce pohonu.

AWD je taková krabička poslední záchany - instantní jistota. Otázkou je, kdo je ochoten ji s sebou pořád tahat a platit, a kdo ne.

Osobně po dlouhodobých zkušenostech s AWD, FWD, RWD říkám, že za AWD vzhledem k mým potřebám nesjem ochoten dát ani 1Kč příplatek při pořízení vozidla. A mít na výběr až na AWD a FWD/RWD zcela totožná vozidla za stejnou cenu, vezmu, pokud nepůjde o SUV, vozidlo s jednou hnanou nápravou, protože úspora paliva a nižší váha. Pokud bych chtěl vozidlo, které se dělá jen jako AWD, tak to budu akceptovat.
Naposledy upravil(a) ExFun dne pát 18 bře 09:26, celkem upraveno 1 x.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Vana »

ExFun píše:...AWD je taková krabička poslední záchany - instantní jistota. Otázkou je, kdo je ochoten ji s sebou pořád tahat a platit, a kdo ne...
to stejné můžeš říct třeba o airbagu
(a padesáti dalších věcech v autě)
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od ExFun »

Vana: tady není nic, s čím bys mohl a dokázal polemizovat... To jsou osobní zkušenosti, kdy mi AWD nic nepřineslo (ale v době, kdy jsem s ním jezdil, mluvil jsem podobně jako ty. :D Při nákupu dalšího auta jsem pak seděl nad ceníkem a při přemýšlení jestli AWD "zaškrtnout" byl donucen racionálně zhodnotit, co mi AWD za ta léta přineslo a srovnat to s částkou navýšení ceny... Následná léta s FWD pak ukázla, že pro mě je AWD zbytečnost).

Stejně tak při přechodu z FWD na RWD jsem přemýšlel co budu dělat v zimě, že se to na mokru bude přetáčet atd. Sondoval u majitelů RWD. Nakonec jsem to risknul. RWD je o malinko lepší (což může být i výrobci, co jej aplikují) s FWD nemám problém, jen AWD mi prostě přijde příliš drahé (nikoliv v absolutní částce)

Za airbag jsem ochoten si připlatit.
Naposledy upravil(a) ExFun dne pát 18 bře 09:45, celkem upraveno 1 x.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od pjanda »

d1.8t píše:
Nedelal jste video na stejnem miste? ;) Jinak se mi to nejak zvlast silene nezda, myslim, ze tomu (v tomto pripade zbytecne) pridava na "akcnosti" venku umistena kamera, ktera akorat nenecha vyniknout praci s motorem a micha do toho svist, ktery se jiste uz nekdy v 80 km/h jevi jako kosmicky. Pri jake je to rychlosti? Vetsinou bych ani 100 nehadal, vypada to tak do 80 km/h...

Edit: Jsem zase pozadu...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Vana »

ExFun: ale vždyť ti nikdo tvůj názor nebere
proto se dělají stovky modelů aut a desítky provedení pohonu, aby si každý vybral co mu vyhovuje
mi AWD vyhovuje protože mi přináží výhody které skutečeně využiju, u tebe je to naopak a přinášelo by ti především nevýhody
já v tom žádný problém nevidím

nevidím ovšem ani výhody RWD na sněhu které se snaží demonstrovat d1.8t. určitě bych s ním v daných podmínkách neměnil
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od d1.8t »

Byl to primárně test kamery a jejího umístění na externí přísavce. :D

Jinak video z vnitřku a ze stejný trasy je postnutý na youtube na stejným účtu. Bylo točený koncem roku 2009. Psali jsme si o něm přes SZ někdy loni. Od tý doby najeto ve stejný kofiguraci (auto, podmínky) něco k 5tis. km.
RWD
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od d1.8t »

Vana píše:aha tak to fakt zkresluje hodně
já myslel že jede podstatně rychleji

mmira: s LSD RWD jsem nejezdil a jak koukám ani mě to neláká
80-90 na sněhu je rychle ? :-s
S octou 1.8t 4x4 jsem na stejný trase pomalejší. Ne že by nebyla schopná dosáhnot vyšších rychlosti než rwd. Jen je v nich poněkud neřiditelná.
RWD
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od pjanda »

d1.8t: Pamatuji si, samozrejme :)

Ale at se vratime ke koncepci, zkousel jste nekdy na snehu auto s motorem uprostred? Podle me by se Vam to libilo. Sice si neni mozne dovolit tak moc to rozevlat, ale rychlost i akcelerace je mnohem vyssi, tam uz rozdil oproti 4x4 neni od nejakych strednich rychlosti (samozrejme zalezi na vykonu). Je to rychlejsi a pritom to ma porad atraktivitu RWD...

A abych nestranil ;) I s AWD se da zazit spousta legrace, ale s koncepci Passat B5/Audi to rozhodne nejde. Takova posledni Impreza STi je velmi neutralni auto, neni nedotaciva jako predchudci, necha se utrhnout na najezdu a kdyz si ten DCCD (to je to co v Subaru neumi popsat :) ) nastavite na preferenci zade, udrzite pretacivost na vyjezdu i na suchu. To je pak samozrejme auto "rozhozene" jeste mnohem mnohem mene, ta pretacivost je drobounka, ale je to kurevsky rychle :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: FWD, AWD, RWD - výhody a nevýhody

Příspěvek od Vana »

d1.8t píše:...Při velkém provozu a nutnosti akcelerovat z nízkých rychlostí, je výhoda awd neodiskutovatelná. Ve vyšších rychlostech se rozdíly výrazně zmenšují a lepší ovladatelnost hraje ve prospěch rwd....
když jsi to nakousl, mohl bys upřesnit co si představuješ pod pojmem vyšší rychlost na sněhu ?
Odpovědět