Kde získat podrobné specifikace pneu?

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Kde získat podrobné specifikace pneu?

Příspěvek od jarka »

Nemáte někdo typ kde sehnat podrobné specifikace pneumatik: Continental, Dunlop, Michelin, Bridgestone, Goodyear, Pirelli. Jde mi hlavně o přesné velikosti pneumatik (jejich šířku), protože pneu různých výrobců stejného rozměru se mohou lišit někdy i o více než 1 cm a na stejný disk už nemusí ideálně pasovat (tahle zkušenost mě bohužel stála 2 disky).

Mě se tyhle info podařilo sehnat pro značky Falken, Yokohama, Toyo. Tady uvádím příklad toho, co bych potřeboval:
http://www.yokohamatire.com/tires/spec. ... re=S.Drive
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde získat podrobné specifikace pneu?

Příspěvek od jarka »

Nikdo nemáte odkaz na nějaký internetový katalog, který jsem nenašel??? Potřebuju najít co možná nejšírší pneu v rozměru 215/40 R17 RF popř. XL, tak abych ji mohl bezpečně obout na 8" ráfek. Zatím to vypadá na TOYO Proxes 1R, ale klidně bych zkusil i jinou značku...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde získat podrobné specifikace pneu?

Příspěvek od pjanda »

Resil jsem v minulosti podobne veci (tedy realnou sirku pneumatiky), ale to proste kazdy vyrobce nezverejnuje. Utechu jsem obvykle nasel na tireracku v diskusich, nebo na jinych forech. To jste zkousel?
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde získat podrobné specifikace pneu?

Příspěvek od jarka »

Tam jsem ještě nekoukal, zkusím tedy štěstí. Díky
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět