Genevo ONE - Zkušenosti

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od Moucha »

poslední dobou mě G1 upozorňuje po HK nějak často, dneska 2x
SSS - vdechne tě do života
jiroch
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24 srp 10:29

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od jiroch »

Ahoj, měl bych dotaz na připojování k GPS.
Často se mi stává, že se GPSka chytá pozdě, někdy i po ujetí několika kilometrů.

Zkoušel jsem různé manévry, jako:
1. vypínat 2s tlačítkem dálniční režim před vypnutím motoru
2. vypínat jen otočením klíčku (vypnu motor, oddělám napájecí kablík - před následnou jízdou to samé v opačném pořadí)
3. za jízdy tlačítkem Genevo One vypnout a po chvíli zase zapnout
4. za jízdy vystrčit a po chvíli opět zastrčit napájecí kablík (bez předchozího vypnutí tlačítkem)

ovšem vypadá to, že na zpoždění chytnutí GPS signálu to nemá vliv.
Někdy se chytne GPSka během několika sekund, někdy to trvá déle, řádově až 1 - 2 minuty. 1x nebo 2x se mi stalo, že se nechytla vůbec. Po restartu po nějaké době ano. Během chytání bliká klasicky N S W E a jsou zobrazeny hodiny. Pochopitelně to v tomto stavu nehlásí GPS body, tudíž je zřejmé, že to není jen v zobrazení, ale GPS signál opravdu není navázán. S navázaným signálem se po projetí tunelu už adaptuje velice rychle (1s - 3s).

Používám klasický horizontální držák na dvě přísavky uchycený na středu skla - dole.

Máte někdo podobnou zkušenost, nebo řešení ? Předem moc děkuji.
gebic
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pát 13 dub 22:11

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od gebic »

Je v autě ještě jiná gps?
Je v autě on-board kamera?
Nějaký napáječ na mobil?
Je aktuální gps firmware?
Po SZ poslat sériové číslo a prověřím ten gps firmware.
jiroch
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 24 srp 10:29

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od jiroch »

-jiná GPS v autě není (tedy projevuje se to i když jiná GPS (např. mobil s navigací) v autě není)
-on-board kamera v autě není
-zkoušel jsem to i bez napáječe na mobil
-první co jsem udělal, stáhl aktualizační program z Genevo stránek a aktualizoval databázi (mám zaplacený 1 rok aktualizací GPS databáze radarů). Aktualizoval jsem i FW.


díky.
Revox
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21 lis 17:52

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od Revox »

Tak jsem si na základě různých kladných zkušeností jej také objednal a musím říci, že CZ hlasová lokalizace je příjemná a to i velikost, hmotnost a ovládání, akorát jsem nějak nepochopil smysl nastavování časového pásma, protože se po chvíli čas automaticky sám správně nastavil, nehledě na ručně nastavenou hodnotu.
Ale co mě dosti zaráží je, že to vážně na jednom místě poměrně dost topí, jak tady už bylo zmíněno. Při měření teploty IR pistolí po cca. 20 minutách po zapnutí má povrch krabičky 41 stupňů, což je celkem dost, takže uvnitř bude předpokládám teplota ještě vyšší. Jsem zvědav, zda je tohle běžná provozní teplota, nebo to bude ještě po delší době stoupat. Ale pokud to obsahuje nějaký procesor s pasivním chlazením, tak by to mohlo vysvětlovat tu vyšší teplotu. Napíchl jsem Genovo přes originální montážní kabel dodávaný výrobcem na dílenský zdroj s digi displejem a odběr proudu se pohybuje při 12V od 230mA do 280mA strop, takže žádné velké odběry a je to v souladu s technickou specifikací uváděnou výrobcem.
Další výtka je ta, že výrobce dodává špatný miniUSB - USB A kabel v příslušenství. Buď je přímo vadný, ale spíše bych to viděl na zapojené pouze 4 piny v mini USB kabelu a zařízení potřebuje mít zapojeny všech 5 pinů v mini USB konektoru a ne pouze 4, což je taky častý důvod nefunkčnosti různých zařízení. Takže s jiným mini USB kabelem je již zažízení na PC bezproblémů detekováno jak samotným PC, tak programem výrobce pro aktualizaci FW.
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od AntiRadary.cz »

Ajaj, to zas bude postů, že si to píšu sám, protože normální zákazník přece teplotu detektoru nebo odběr neměří ... x_x ;)

http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php ... 3&start=10
http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php ... 3&start=20

Nastavení času Genevo One nemá, má jenom nastavení časového posunu a po zachycení GPS signálu nastaví GPS čas + časový posun. Od zapnutí detektoru do zachycení GPS signálu to ale normálně odpočítává čas, takže tam pak mohou být různé hodnoty, napr. 1:08, 2:11 a pod. podle nastaveného posunu. Navíc GPS signál nemusí být zachycen úplně, stačí zachytit informaci o aktuálním čase.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od řidičBOB »

Jiroch: nemas pokovene sklo??
No pain, no gain.
Vespa time \m/
nota
Řidič začátečník
Příspěvky: 123
Registrován: sob 12 bře 19:23

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od nota »

Dneska G1 horizontalne na stinitku https://vimeo.com/112898735
gebic
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pát 13 dub 22:11

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od gebic »

Škoda, že detektor není vertikálně. Ale detektce pěkná, ale mě by spíše zajímal odjezd... :ymapplause:
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Genevo ONE - Zkušenosti

Příspěvek od VS* »

Rozhodně to chce vertikál... Hlavně až někde v poli bude minimum odrazů tak to hodně pomůže
Jinak nikdy jsem teplotu detektoru neřešil a vždy fungovali jak měli...pokud se někomu zdá že G1 moc hřeje tak doporučím zkusit V1, to teprve topí a nikdo to neřeší.
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Odpovědět