Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Pneu koutek

Příspěvek od budik »

Já bych to tak nehrotil, vztah ESP-kvality podvozku je podle mě úplně v jiné rovině než vztah ESP-kvalita pneu. Dovedu si představit, že se někdo nastavením ESP snaží vyřešit nepovedené naladění podvozku, ale nedovedu si představit, jak by ESP mohlo pomoci špatné pneu. Pod tím marketingovým žvástem Continentalu bych si proto představil spíš něco jako schopnost pneu reagovat na zásahy ESP, což ve svém důsledku je to samé jako schopnost přenášet síly brzdění/akcelerace obecně.
Jinak Conti TS830 mám už dvě sezony, na letošek jsem dokoupil dvě nové, jsou OK, ale jako nějaký zázrak vybočující z průměru špičky mi to nepřišo (na tom samém resp. i podobném autě srovnání s Dunlop WS3D a Pirelli SZII). Rozdíly v téhle kategorii jsou asi pod moje rozlišovací schopnosti. Snad jedině Pirelli mě překvapily minimálně stejně dobrým záběrem na sněhu jako Conti (podle testů měly být horší), naopak pocitově rychleji degradovaly při teplotách okolo 10°C.
Na další auto jsem objednal nové Nokian WR A3, tak jsem zvědavý, jestli se vyrovnají Conti/Dunlop/Pirelli.
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: Pneu koutek

Příspěvek od 525iX »

Aby to nebyl jen marketing, kterej rozplizlost nedostatečnej pneu vyzdvihuje právě jako výhodu při použití ESP.
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Pneu koutek

Příspěvek od budik »

Myslím, že tady je to jen nicneříkající slint, který možná má fungovat na zákazníky s auty s ESP (což jsou dnes skoro všechny z cílové skupiny prémiových pneu). Nedělal bych z toho žádný závěry pro ani proti koupi. Jinak ta pneu není nedostatečná a funguje normálně i s vypnutým ESP.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5586
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Snowman000 »

Sam som tu gumu zazil na aute bez ESP a nebola vylozene zla...na snehu bola vic nez dobra, ale na vode bola uz vyrazne horsia a to iste na suchu...a z nedotacaveho auta urobilo extremne nedotacave. Zmesovo mi prisla strasne mäkka a samotny dezen bol uzky v pomere k samotnej sirke pneu...a to nehovorim o relativne rychlom stracani vzorku

K samotnemu tvrdeniu o spolupraci s ESP...verim, ze to je cisty vycuc z prstu marketingu...no toto tvrdenie ma proste odradza, tak ako pri hlavnych prednostiach je na prvom mieste pri tejto pneu "Jedinečné zníženie spotreby paliva"...

Uz sa tesim na pneumatiku prisposobenu na downsizingove auta, so specialnymi drazkami zvladajucimi vysoky kturiaci moment od turba...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Liptákov
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 11 říj 09:27

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Liptákov »

Pokud mě nezlákají ty continentaly, tak vemu ultragrip 8.Pročítal jsem recenze uživatelů a všichni si je nemůžou vynachválit. V testech dopadly taky dobře http://www.axa-pneu.cz/adac-testy-zima- ... -pneumatik tak s nima snad nic nepokazím
mr.brown
Autoškolák
Příspěvky: 29
Registrován: pát 18 úno 07:42

Re: Pneu koutek

Příspěvek od mr.brown »

UltraGrip 7 dojedu tuhle sezónu a další budou s vysokou pravděpodobností UG 8. Zatím na tu gumu nemůžu říct křivého slova a podle testů bude i nástupce fajn.
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od bloody cardinal »

Bratr má Conti TS800 a je spokojen, já jsem velmi spokojen s Vredesteiny Snowtrac 3, na suchu sice nic moc, ale na sněhu super a o to mi šlo.

Teď jen uvidíme, kdy bude v Praze nutnost na sněhové gumy přezout :D
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Já objednal letos Michelin Alpin4...
http://auto.idnes.cz/test-zimnich-pneum ... tomoto_fdv
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od honziss »

Ja uz mam ve sklepe Nokian WRA3 RFT. Po lonske velmi dobre zkusenosti s WRG2 snad nebudu zklamanej. Na gumach je napsano Made in Finland, by me zajimalo jak moc je to pravda :)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Dallen
Mistr volantu
Příspěvky: 856
Registrován: sob 17 pro 16:02

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Dallen »

Obecně: Nevím čím to, ale ve většine testů typu dtest apod. vyhrávají continental. Jak zima tak léto. Objektivnost ať si každý posoudí sám...
Léto mám spokojenost nic moc. Se zimou jsem měl tu čest, silnice, mokro v pohodě. Sníh nic moc (daň vzorku).
AR166V6, F850 Special
EX^3 AR 156TS EX^2-Š120, EX^1 fáčko
Odpovědět