Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Spectral »

Dávat na celoroční použití jen zimní je s dnešní dostupností kvalitních univerzálních gum blbost. Si ty moderní celoročky nejdřív vyzkoušejte, docela příjemně to překvapí v zimě i v létě, na vodě i na suchu, a pro tahle auta - lokální přibližovadla s minimálním ročním nájezdem - je to super volba.

HondaMan: Vezmi Good Year 4Seasons Vector Gen-2, pokud chceš špičkovou gumu, nebo Nexen N Blue 4S, pokud ti stačí rozumný standard (jsou levnější, přitom pořád dobré).

P.S. Třeba ty výše uvedené Nexeny překonávají například Barum Polaris 2 (dříve používané na tom autě jako celoročky) ve všech ohledech takovým způsobem, že to člověka znovu a znovu překvapuje každou jízdu.
:ar!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

HondaMan píše:Jakou gumu koupit na celoroční provoz? Vzhledem k nájezdu <5tKm/rok se mi nechce přehazovat 2 sady a měnit jen pneu je úplně mimo.
Jízdní profil: kolem komína + párkrát do roka někam trochu dál (do 100km max 130km/h spíš mnohem méně, takřka výhradně s davem); Podhůří Beskyd
Auto: C4 Cactus s celými 82 koni z atmosferické 1.2i tzn. lehké auto bez výkonu a bez ambice být plnohodnotným autem.

Koupit zimní (Nokian WRD4) nebo něco celoročního (Nokian WeatherProof / Goodyear Vector 4Seasons). Ještě před nedávno bych o celoročních ani neuvažoval, ale podle mnoha testů jsou zrovna tyhle 2 gumy vcelku schopné v zimě a vůči plnohodnotným zimákům by mohly být schopnější v létě.

Nemáte někdo aktuální zkušenost s celoročními gumami?
Přesně stejný jízdní profil + ještě méně kobyl pod kapotou má pindica... celoročně jezdím zimní Pirelli SnowControl a.... na podzim vždy dám dopředu dvě nové aby to ve sněhu pěkně hrabalo. Na jaře přesunu ty horší (starší) zezadu dopředu (aby se přes léto ničily vepředu ty horší a vzadu míń ojížděly ty novější) a na podzim zase koupím 2 nové dopředu.. a tak furt dokola.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Pneu koutek

Příspěvek od M.Z. »

Až jsem se v tom zamotal :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Pneu koutek

Příspěvek od Zajda »

Jde o vysoce propracovaný systém, který je stejně pracný jak vyměnit celou sadu za jinou :-) Za mě pokud je skladovací místo tak každopádně zimní+letní sada. Stárnutí gumy během pár let co se budou používat není pro mě téma. Celoroční jsem nikdy neměl, ale zimáky v létě jsou opravdu jen na popojíždění po měste. U auta s velmi malým nájezdem bych ale celoroční klidně zkusil.
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od jarka »

Tak v tomhle mám podle mých zkušeností trochu jiný názor blízký tomu pavprochovu :) . Minulé léto jsem konečně našel správné využití pro asi 6let staré nokiany, které ale pořád měly přes 6mm vzorku, ale na sněhu nefungovaly nikdy :) . V létě na zadku na Doblu úplně na pohodu, vzorek po cca 6tis km ani neubyl. Rozhodně jsou lepší nebo minimálně stejný než na předku nějaké eko contíky. Takže mám v plánu přesně to co popisuje pavproch, je né po sezóně ale cca po 2-3. Nejde mi ani tak o druhou sadu gum, jako spíš o to, že ty zimáky prostě neojedu a přijde mi úplně debilní je vyhazovat když mají 4-5let a pořád hodně přes 4mm vzorku (ale prostě v zimě už nefungujou).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26982
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od řidičBOB »

A já zrovna přemýšlel, proč mám letos již přezuto x_x
47C9347F-F474-45FE-9D08-EC3B4126DC92.jpeg
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Pneu koutek

Příspěvek od driver »

No, technika jak na Aljašku a je tu jak v Africe...
Ani nevíme, zda ta čtyřkolka vůbec funguje, když jsme to 50.000km nepoužili :D
Nenajdeš v archivu nějak chuťovkové video, jak jedeš sám v levém po vrstvě sněhu dvojnásobnou rychlostí, zatímco ostatní jedou v pravém s kamiony ...
Já to nezálohuji ale rád bych si něco prohlédnul ... :-bd
Úplně vidím tu sněhovou turbulenci v zadní kameře.. \:D/
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od HondaMan »

Ano, teď se tomu krásně směje když je v lednu 10°C+, ale v prosinci bylo minimálně 2x 10cm+ sněhu a to by vás na letních smích přešel...
2.9T RWD
MarekZt
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27 pro 08:46

Re: Pneu koutek

Příspěvek od MarekZt »

Chci se zeptat, věříte ADAC testům? Koukám jaké nové pneu pořídit na zimu a hledám různé srovnávače. Jen když koukám na ty testy, tak mám pocit, že kdo má více peněz, je výše v tabulce :-D
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od honziss »

Testy jsou dobry, ale asi uplne bych jim neveril. Ja vetsinou vyberu podle testu a pak overim podle uzivatelu na www.tyrereviews.co.uk
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět