Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Když se chcete ponořit do nitra...
slack
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03 říj 12:04

Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od slack »

Ahoj,

je mi 16 let, měl jsem motorku, ale měl jsem nehodu a nejsem schopen se k motorce v nejbližší době vrátit (při závodech mi to ulítlo do kačírku a tím to vše skončilo..), koupil jsem si tedy auto od 15ti let (Aixam 400) a koupil jsem si do něj nějakou hudbu + lepší rádio..

Moje prozatímní sestava jsou reproduktory Panasonic 180W + Subwoofer Mutant i se zesilovačem 12'' + rádio Pioneer DEH-3400UB..

Ale auto mi už, když dám rádio na 30(hlasitost) nestíhá dobíjet, či spíš už to neutáhne... Jenže je to malý auto a má to zvuk jak traktor a vše v něm jde slyšet.. Nechal jsem si sice odhlučnit motor , ale moc to nepomohlo.. Chci si tam udělat lepší hudbu (peníze na to mám z brigád), to co tam mám teď hraje taky pěkně, ale když to nechám hrát půl hodiny nenastartovaný, už nenastartuju, mám baterku rok starou od Varta..

Co si mám tedy koupit, aby to lépe a více hrálo, aby mi to i vydrželo a auto stíhalo dobíjet? Mám malej alternátor, takže jsem myslel, že bych ještě jeden přikoupil, ale absolutně se v tom neorientuji, protože s autama neumím, znám do posl. šroubku jen motorky a tohle už je na mě jiné kafe..

Poradíte mi tedy?

Děkuji všem, Slack. :) (kufr mám menší na délku i na šířku, ale něco se tam vejde, tak aby to i nějak odpovídalo)..
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od mmira »

ja bych zabudoval vykonny konvertor 220 -> 12 a do kufru pridal 50 m prodluzovacku na bubnu. jine reseni to imho nema. leda dat do kufru elektrocentralu. ovsem to uz mi prijde jako hooodne velky ulet. i kdyz narvat zminenou vybavu do Aixamu, to uz samo o sobe je "unikat"
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od Vana »

vyper všechno ven, kup solidní sluchátka připoj je na libovolný minizesilovač a vyřešíš tím vše najednou - snížíš odběr proudu, odhlučníš motor a dokonce i okolí tě bude mít mnohem raději
zde.
Řidič začátečník
Příspěvky: 107
Registrován: čtv 19 dub 09:31

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od zde. »

Ale to jsou rady, taky vám bylo šestnáct, ne? :-) Kdybyste viděli mýho warťase co jsem měl v osmnácti, s bednama od gramofonu v kufru apod.. :-D

Něco k tématu píšou tady:
http://forum.skodahome.cz/topic/109734- ... a-za-140a/

A moc tomu nerozumím, ale zřejmě budeš potřebovat silnější alternátor, větší baterka taky nebude k zahození (ale nezachrání Tě, ono žádné auto nevydrží hrát dlouho nahlas bez nastartovaného motoru) a kapacitor kvůli špičkovým odběrům soustavy. Víc o tom nevím, to si najdi. Každopádně kdybys potřeboval kondík tak napiš kapacitu a seženu Ti ho skoro zadarmo, ale žádná tuningárna, průmyslový z fabriky.

Zd.
Henry.kouk
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 19 led 17:32

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od Henry.kouk »

Tak tohle téma je docela dost obsáhlé... Tak například, když už řešit zvuk, tak určitě pořádně ;) Dát do toho trošku víc peněz, pořídit nové repráky, možná rádio, určitě zesík pro subwoofer. Také by se ještě dalo odhlučnit auto, což není žádná sranda: ([xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx]) a také ne každý to ví... :( Každopádně zvuk v autě můžeš vylepšit mnoha věcmi...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od Stepan »

Já jsem ve felcedesu jezdil se s iPodem a sluchátkama. Panečku, to byl zvuk :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od oxik »

80% obyvatel rakouských měst jezdí i ve svých nových autech se sluchátkama..jednou jsem to zkusil a už nikdy :D
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od Vana »

Čím větší kravál jde z auta, tím víc lidí kouká co to za mamlase sedí uvnitř. Bez urážky, prostě tak to je.
Abre
Autoškolák
Příspěvky: 81
Registrován: pát 27 pro 14:19

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od Abre »

Tohle je zrovna jediny smysluplny vyuziti start/stop systemu v aute, ktery jsem nasel. Sice jej po nastartovani okamzite vypinam, ale clovek s nim dostane silnejsi baterku a altik, takze i starej dobrej Metal to vydrzi hrat bez motoru, nahlas asi pul hodiny. Pak to system rizeni spotreby vypne, protoze by uz rano nenastartoval. To je ta elektrocentrala co uz mas v aute, jen na to neni dimenzovana. Nicmene vyuzival jsem to hlavne na dovolene ve Skandinavii, kde neni problem najit misto na spani, kde jste sami.
Za jizdy si poustim hudbu az ted kdy mam automat, a i to porad jen tak abych slysel co se kolem deje. Sluchatka mi prijdou vyslovene nebezpecny.
Pro zvuk samotny, je potreba zacit vytlumenim ozvucnice repraku, tzn. vsech dveri. Pak je clovek casto prekvapeny jak dokaze hrat i zakladni radio.
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Jaká hudba a jak to s ní udělat?

Příspěvek od zdeny »

Vana píše:vyper všechno ven, kup solidní sluchátka připoj je na libovolný minizesilovač a vyřešíš tím vše najednou - snížíš odběr proudu, odhlučníš motor a dokonce i okolí tě bude mít mnohem raději
Jo, zejména záchranka, policajti nebo hasiči, prostě ti, kteří jezdí s houkačkou a potřebují, aby je trubky s hluchátkama na palici slyšeli...
Odpovědět