Technika čištění,leštění atd auta

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od acer.t »

Tak včera jsem si koupil

Obrázek

máte někdo osvědčené, praktické zkušenosti jak nejlépe využívat ? krom youtube návodů ?

:)
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od honziss »

1. krok: nacist fora o zabave, ktera se jmenuje detailing
2. krok: pujcit si nekde tloustkomer
3. krok: sehnat cizi auto, na kterym si to pod zaminkou dobrocinosti pujdes nejdriv vyzkouset

hodne stesti :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od acer.t »

honziss píše:1. krok: nacist fora o zabave, ktera se jmenuje detailing
2. krok: pujcit si nekde tloustkomer
3. krok: sehnat cizi auto, na kterym si to pod zaminkou dobrocinosti pujdes nejdriv vyzkouset

hodne stesti :D
1) už jsem na to koukal :D
2) to by asi šlo
3) dobrovolníka rekrutuji z vlastní řady :D

ne tet vážně ...

když odebereme něco z klasického detailingu a přidáme trochu praktičnosti ....

tak
1) velmi dobře umýt auto, zbavit všech abrazivních věcí
2) nanést houbou na přístroji bez té nadavací fusekle přípravek ? nebo přípravek nanést ručně a pak přístorojem s fuseklí leštit ?
nenchávat dlouho na místě , stále se v křížích pohybovat ?

:D
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od honziss »

Nejdriv poradne umejt a vycistit od vseho bordelu, ktery neodstranis mytim (usazeniny, poletava rez, atd..), idealne plastelinou, ktera se jmenuje clay + hodne podmazavat detailingovym sprejem. Znovu umejt a utrit do sucha.

A jdes lestit: napatlas v tenke vrstve pastu (asi je jedno jestli rucne nebo lestickou), nechas zaschnout, rozlestis. Lestit by se melo idelane tou houbickou, ktera se dodava s konkretni pastou a nebo je doporucena. Pohyb lesticky by mel byt pokud mozno co nejvic nahodny, zadny kruhy, rovny trasy, nic.... U hrobsich past je dobry si prubezne kontrolovat ubytek laku. To opakujes jeste 1-2x podle toho kolik mas past a jak mas zniceny auto. Pak vosk...atd...

Objednal jsem si jednou domu detailera, ktery na mem aute (ktery bylo sakra v poradku) stravil 18h cistyho casu, cumel jsem mu pod ruce a sondoval. Na celym procesu se toho da tolik zkazit (a vetsiny veci si vsimnes az poprvy smejes vosk) a je k tomu potreba tolik kramu a casu, ze jsem usoudil to nechat jednou za cas na profikovi :)

Sem te doufam neodradil? :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od acer.t »

nee tenhle příspěvek mažu :D
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od acer.t »

tvůj postup :D

Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od jarka »

honziss: Co to stojí takový detailér na 18h? Myslím, že kdybych si ho pozval k sobě na Hondu, tak by se mu asi udělalo mdlo... :)
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od honziss »

Jeste jeden tip: je dobry na to mit misto s hodne dobrym svetlem + rucni lampu a rovnou zapomen ze bys to delal venku na zahrade (prach, hmyz, UV, atd...).

Kazdopadne dej fotky az to budes mit, ja dopadnul takhle: http://www.matejveprek.cz/project/lexus-is250/
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od honziss »

jarka píše:honziss: Co to stojí takový detailér na 18h? Myslím, že kdybych si ho pozval k sobě na Hondu, tak by se mu asi udělalo mdlo... :)
Koukni na web, ma tam orientacni cenik. Ja to mel asi za 11tkc, ale jsem si jist, ze jsem neplatil vsechny ukony. Jednoznacne je to vyhodnejsi nez si vsechno nakoupit (myslim ze 5tkc je takova zakladni investice). Myslim, ze se to vyplati cloveku co ma 5+ aut a nema zamestnani nebo ho uz mit nemusi :)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika čištění,leštění atd auta

Příspěvek od jarka »

Sakra, tak to radši koupím pár gum. No nic, možná jednou...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět