Detektory policejních radarů

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od Pavelpu27 »

Sežeňte si návod k použití. Certifikát LTI MDC obsahuje větu, že měření musí probíhat v souladu s návodem. V návodu metrem i z ruky není a doporučená vzdálenost měření je 50-150 (? nejsem si už jistý). Odvolačka na rozpor upozornila, ale konstatovala, že měření nebylo v pořádku. Je pravda, že to nebyl jediný argument.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27036
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

Návod k použití je v tomto ohledu nezajímavý, protože nadřazen mu je Certifikát o schválení typu měřidla, ze kterého jsem ti zde postoval ustanovení, které i v roce 2013 takové měření umožňovalo.
Stejný Certifikát také schvaluje měření na dálku do 400m.
Takže 2:0 ;-)
Snímek obrazovky 2017-12-29 v 21.59.42.png
Takže - buď sem hodíš Rozhodnutí správního orgánu, o kterém mluvíš nebo zůstaneš za kecala :ympeace:
BTW: veř, že zde se pohybuje pár lidí, co o tomhle vědí vcelku dost.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od ctrl_j »

Tam puvodne byla vzdalenost do 170 metru, pak to zvedli na tech 400, ale to byl r. 2005. Jestli to brali z toho stareho manualu a puvodniho schvaleni…

Anebo to bylo zas nejak jinak, protoze puvodne nam Pavelpu27 psal ze merit z ruky nejde,
Pavelpu27 píše:… s laserem většinou stejně neměří podle návodu, tak bych z toho zas takový strach neměl. Hint - měřit laserem z ruky v Čechách není přípustné …
kdyz to bylo vyvraceno, tak pridal nejakou metraz, tak mozna ted zas neco prida…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od VS* »

řBob: z ruky měřili dříve velmi často v buchlovských horách z auta přes kufr....nikde jinde sem to neviděl z ruky taky.
Podle mě to je blbost....jak vzdálenost tak ruka byli v pohodě a podle manuálu.
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od Pavelpu27 »

Přátelé, to, že neumíte argumentovat ve SŘ neznamená, že ty argumenty neexistují. Vezmu to postupně - existují 3 dokumenty k měřidlu MDC LTI: Certifikát o schválení typu měřidla, Ověřovací list a Návod k použití. Žádný z nich není nadřazený, ale všechny na sebe navzájem odkazují. Takže - Ověřovací list pro ten daný konkrétní měřič neříká nic ani o vzdálenosti, ani o měření z ruky. Ten jediný byl ale součást spisu. Certifikát o schválení typu měřdla už ukazuje to, co bylo citováno výše - vzdálenost 25-400m a možnost držení v ruce. Jenže - na straně 3 na konci prvního odstavce je věta: "Při použití rychloměru je závazný návod k obsluze..." Když si seženete návod k obsluze, tak příprava měření a výběr stanoviště je na str. 47 a tato kapitola hovoří POUZE o upevnění na stativ a vzdálenosti 50-170m. Odvolací orgán vrátil spis s tím, že měření v mém případě neproběhlo tak, aby byly splněny všechny podmínky měření, které jsou v těchto třech dokumentech vyjmenovány a správní orgán byl vyzván k doplnění. To už, vzhledem k prekluzi, nenastalo. Jak jsem ale psal výše, těch vad, na kterých jsem to točil, tam bylo víc.
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1080
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od AntiRadary.cz »

Tady se fakt nemůže diskutovat slušně a ten, co nesouhlasí s místním inventářem musí být hned napadán a zesměšňován?

Pavelpu27: Zajímavá konstrukce, ovšem nejsem přesvědčen, že by to automaticky prošlo pokaždé. Spíše si myslím, že pokud tam toho bylo víc, tak to raději nechali být, jelikož by to pro ně znamenalo moc práce.
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27036
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

Pane ynženýre, když někdo plácá blbosti, které není schopen prokázat; navíc jsou ty informace v přímém rozporu se zde publikovanými odkazy na Certifikát k danému zařízení, tak ano - nedá se s takovým normálně diskutovat.

Certifikát samozřejmě nadřazeným dokumentem je. Do návodu si může napsat každý, co chce. Ale platí pouze to, co je státním úřadem schváleno. Jinak řecěno - pokud by měl návod schváleno 400m, ale zařízení bylo certifikováno na měření rychlosti pouze do 150m, platí údaj z Certifikátu ;-) Nerozumím, co ke na tom nepochopitelné.
Znovu vyzývám - pokud máš relevantní důkazy o svém tvrzení, neváhej je publikovat. Rád se ti omluvím. Do té doby #sorryjako
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od Pavelpu27 »

Nikoho jsem nenapadl, naopak sám jsem byl označen za kecala. Ta konstrukce by nemusela obstát sama o sobě, ale určitě to správnímu orgánu dobře zamotá hlavu. Pak stačí nějaký slabší podpůrný argument a je slušná šance na výhru.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od Pavelpu27 »

ŘidičBOB má jako vždy patent na pravdu. Uvedl jsem tady celou celou konstrukci, kterou jsem použil. Ty tu teď naopak vaříš z vody. Certifikát výslovně na návod odkazuje a podmiňuje platnost měření jeho dodržením.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27036
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

Certifikát je závazný dokument, vydaný státní institucí. Tečka.
V praxi se to dělá tak, že hodnoty z certifikce se implementují do návodu.
Na rozdí od tebe, jsem tě zde usvědčil jako lháře na konkrétních dokumentech, které jsou v přímém rozporu s tvými tvrzeními. Tys, krom své písničky o správných okolnostech a motání hlavy SO, neuvedl jediný relevantní důkaz...ať již Rozhodnutí SO tvého případu nebo ten slavný Návod ;-)
A BTW: tvá tvrzení nezpochybňuji jenom já, ale i další kolegové, co o měrění a technice něco vědí.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne sob 30 pro 13:01, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět