Detektory policejních radarů

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od VS* »

Před pár lety by to úředníkovi u správka možná hlavu zamotalo ale v dnešní době už ne....ti už si vcelku zdatné poradí i s různými zástupci z řad pojišťoven na pokuty atd. Naučili se s tím pracovat a navíc na to mají 2roky...tak když už nic tak si aspoň člověka zvou a zvou ať ho otravují co nejvíc.
Manuál i certifikát jsou vždy ve shodě...protože výrobce zařízení dodá zařízení+manuál k certifikaci a tam to prakticky jen zkopírují z hodnot daných výrobcem.
Pokud tahle argumentace před hodně lety prošla tak asi jen proto že se to úředníkům nechtělo řešit a bylo to odloženo...v dnešní době by to neprošlo...
U laseru v současné době používaných je měření z ruky povolené a dokonce u LC4 je možné měření i na větší vzdálenost než 400m
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

Ono ale není co by jim zamotalo hlavu. Manuál a Certifikát mají a měly údaje ve shodě - jak jsi psal. Pokud je nějaká změna (jako třeba poslední navýšení rychlosti u některých laserových měričů), tak zástupce výrobce dodá údaje, úřad je ověří a vydá upgrade certifikace o tyto nové hodnoty.
Hodnoty v Manuálu a v Certifikátu nemohou nýt rozdílné...již z logiky věci.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od Pavelpu27 »

Tak pravil řidičBob. Amen.

Narozdíl od náboženství ale v právu platí, že pokud je nějaký dokument platný, tak platí CELÝ. Takže Certifikát je k nahlédnutí zde: http://www.atstelcom.cz/pdf/cert/certifikat_mdc_lti.pdf Odkazuji na stránku č.3/6 prví odstavec, poslední větu.

Proč asi myslíte, že návod k obsluze je velmi obtížné sehnat? Ani PČR, ani správní orgány ho snadno nevydají z ruky. Mně například na žádost o návod dle zákona o svobodném přístupu k informacím poslali jen několik většínou začerněných stránek z návodu s tím, že podléhá autorským právům (nesmysl).

Naštěstí se mi povedlo ten návod sehnat. Ono je tam zajímavých vět víc, ale nás se týká str. 47:
Obrázek.

Samozřejmě, že správko nemůže probíhat tak, že napíšete, že "Pavelpu27 na fóru říkal, že z ruky se měřit nesmí, tak si to strčte za klobouk". Ale jsem přesvědčen, že ani ministerstvo vnitra, ani PČR by s tímhle nechtěli k soudu, takže pokud svoje argumenty dobře podložíte, radši to pustí k ledu.

Těším se na tvou omluvu. :))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

Ale tohle není verze Návodu, která platila v roce 2013 ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od ctrl_j »

Takze uz je jasne, ze je to jak jsem psal vyse. Zarizeni proste bylo radne certifikovano na 400 m a nekdo tam vyhrabal stary manual = hloupost urednika, nic vic, nic min.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od Pavelpu27 »

Je to přesně ta verze 4.1cz, na kterou odkazuje certifikát a kterou mi PČR poslalo začerněnou. Jestli máš nějakou lepší verzi, tak jí sem dej k nahlédnutí. Stačí ta stejná stránka.
Obrázek

Je zajímavé, že když já sem uvedu konkrétní dokumenty a krok po kroku popíšu postup, se kterým jsem uspěl ve SŘ, jsem označen za lháře jen tím, že někdo prohlásí BEZ JAKÉHOKOLI DŮKAZU, že se jedná o starou verzi.
Naposledy upravil(a) Pavelpu27 dne sob 30 pro 13:51, celkem upraveno 1 x.
Pavelpu27
Řidič začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: pon 14 lis 19:49

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od Pavelpu27 »

Ještě dodám - ten certifikát zde je přímo na stránkách dovozce a byl opětovně publikován v r. 2014, takže určitě platil i v roce 2013. A odkazuje na mou verzi návodu verze 4.1CZ z roku 2007.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od ctrl_j »

Tak postupne. Uplne na zacatku jsi tvrdil, zes to vyhral protoze laserem nelze merit z ruky a PCR to neobhaji. To je objektivni blbina a bylo to nepravdou uz v r. 2013.

Pak jsi teda pridal informaci, zes rozporoval vzdalenost na kterou se merilo (370 m), coz uz znelo verohodneji, ovsem vzhledem k rozsahum jaky laser ma, to porad bylo podivne. Protoze u tohoto zarizeni skutecne v minulosti byla stanovena vyrazne nizsi delka mereni, je jedina moznost objektivniho podlozeni takove obhajoby cerpani dat ze stareho manualu.

Stranka 47 kterou nahore ukazujes se vztahuje na obrazovy zaznam nikoliv na mereni. Muj zaver pro tvuj uspech - hloupost urednika - zustava beze zmeny.

Parametry mereni rychlosti jsou ve specifikacich
Vlevo stara, vpravo nova verze
Vlevo stara, vpravo nova verze
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
AntiRadary.cz
Letec
Příspěvky: 1077
Registrován: stř 16 úno 09:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od AntiRadary.cz »

Pavelpu27 píše:Nikoho jsem nenapadl, naopak sám jsem byl označen za kecala. Ta konstrukce by nemusela obstát sama o sobě, ale určitě to správnímu orgánu dobře zamotá hlavu. Pak stačí nějaký slabší podpůrný argument a je slušná šance na výhru.
Právě na to jsem reagoval. Pokud tady někdo napíše nějakou informaci, která se pár lidem odsud nezdá, je označen za kecala, když pak uvede své argumenty, tak je lhář a když je nakonec podpoří důkazy, tak stejně nemá pravdu, protože to tak prostě nemůže být a dotyčný to popletl nebo dokonce zfalšoval. Když se pak zúčastní dalších diskuzí, tak jej automaticky označí za lháře, protože jej přece již kdysi usvědčila (čti bez důkazů nařkla) zdejší "autorita"! x_x
m4lcolm: Je sranda, kolik jedincu se nechalo zmanipulovat, ze se dobrovolne biji za cizi financni zajmy jako uzitecni idioti.

Nezávislé fórum o antiradarech, radarových detektorech a dalších ochranách proti změření:
http://antiradary-forum.cz
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Detektory policejních radarů

Příspěvek od řidičBOB »

Myslím, že ctrl_j to shrnul velmi trefně.

Pavelpu27: jen by mne zajímalo, zda srovnáváš vzdálenost zaostření záznamového zařízení (z tebou postnutého manuálu) a vzdálenost, na kterou lze laserem měřit schválně nebo z nevědomosti? ;-)

ynženýr: když k tomu nemáte nic relevantního, tak raději buďte sticha. V této problematice jste se již, pár stran zpět, vyznamenal.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět