Pneu koutek

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Pneu koutek

Příspěvek od mmira »

bob: co by ti to pomohlo, jit po neorigo kolech? v konecnem dusledku by se muselo prokazat, ze k nehode prispely. pokud by slo o "rozumne" disky se silnicni homologaci a typovou zkouskou pro dane auto, tak pochybuju, ze by se to podarilo. bez ohledu na to, jestli jsou nebo nejsou v TP.

navic zapis takovych kol je velice jednoduchy a nabidka siroka. OEM kola jsou dnes obvykle dost hnusna, navic casto presrostla a tezka.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od řidičBOB »

No, možnosti tam jsou. Záleželo by na okolnostech nehody, atd. Ale možnosti zde jsou ;-)
Člověk musí na STK, kde mu dají buchar a pak to technici na registraci vozidel zapíší. Je to časový vopruz. Absolvoval jsem to na Audi, protože za zimní sadu OEM kol (která navíc nebyla nic moc), chtěli 74t a to jsem nebyl ochoten akceptovat.
Uvidíme - na Rko jsem koupil tohle. Třeba se mi to nebude líbit a poohlédnu se po něčem jiném. Ale zase pro manželku na zimu by to nemuselo být tragický.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pneu koutek

Příspěvek od honziss »

Ja jsem kdysi boural s focusem, na kterym byly kola z mondea (krom roztece nesedelo zadny dalsi cislo) a gumy jakbysmet a posouzeni technickeho stavu policistou probehlo tak, ze prstem prejel po gume jestli tam je vzorek a nasledne uznal ze gumama to fakt nebylo. Pojistovakovi to bylo ukradeny uplne. Ale chapu ze nakej idiot se na tom muze tocit, coz by ale slo urcite rozsekat ve SR.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Pneu koutek

Příspěvek od mmira »

jestli se nemylim, existuje rozsudek NS, ktery toto resi. tedy mozna jde jen o rozmer pneu, ale imho je to stejna prihradka. pokud nejde o nehodu ve stylu praskly disk, tak to kazdy slusny pravnik rozseka i bez znaleckeho posudku.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu koutek

Příspěvek od řidičBOB »

jasně, že policajtům je to ukradený...pojišťovně taky. Ale policajti při nehodě kola fotí. Stejně tak i pojišťovák, když fotí poškození. Neříkám, že by se z toho dalo něco kloudného vytvořit, ale člověk nikdy neví. Osobně mám rád všechny věci v pořádku, aby se na mne nikdo nemohl točit.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Pneu koutek

Příspěvek od mmira »

to je samozrejme jina vec, lepsi dukladna priprava nez komplikovany boj
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od oxik »

Po pár měsících se vracím s poznatky k Nokianům zLine.. v zatáčkách, pokud trošku přepísknu pohodovu rychlost, dost hučí.. není to klasický pískot jako na limitu, ale guma dává vědět, že se jí to moc nelíbí, to jsem popravdě nečekal, contíky tohle nedělaly, ty buď pískaly nebo bylo ticho.. jinak dálnice i přes 200kmh naprosté ticho, na mokru je sice cítit nájezd do hlubší vody, ale auto drží stopu, najeto cca 5tkm a opotřebení nula(nic překvapivého, ale na takových PZero rosso to bylo znát)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

a leguán je vode dneška už zase "zimní drezína" na 17" :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Pneu koutek

Příspěvek od vonkreuz »

@ PP - ty, takovej El Matador a nepoužiješ správné vlákno... [-x
http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php ... 3&p=113333

Žertuji, chápu, že teď nemáš fyz. ani psych. sil na rozdávání. :ymblushing:
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Pneu koutek

Příspěvek od pavproch »

Ty mi dáváš.... :D

Ale přehazovat se mi to nechce... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět