řidičák ze zahraničí

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

THX1138
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24 kvě 13:58

řidičák ze zahraničí

Příspěvek od THX1138 »

Víte někdo jak je to s řidičákem co si udělám mimo EU (když jsem občan ČR)?
Řekněme že si tam nechám vydat i mezinárodní řidičák. Pak je asi nějakej seznam zemí odkud platí a odkud neplatí. Za předpokladu že platí je to dál jak? Můžu v ČR jezdit po dobu platnosti mezinárodního, nebo si ho můžu/musím vyměnit za českej?
Nebo je to úplně jinak? :)

Hodlám teď cestovat a v ČR si ho udělat nestihnu...
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od retron »

seznamy jsou dva dle ženevské a vídeňské konvence, každá platí pro jiný seznam zemí, jeden platí rok jeden dva, nevím přesně který, ja si ho dělal do USA a platil rok, stojí pade + donést fotku. jedná se de facto pouze o opis (překlad) CZ řidičáku a měl by se předkládat s originálem. jinak obecně je to tak, že na v cizině (mimo EU) můžeš jezdit 6 měsíců na řidičák vydaný jinde, poté by sis měl udělat ŘP v dané zemi.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od řidičBOB »

A v USA ten mezinárodní nikoho nezajímá...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od retron »

no protože vypadá jak žákajda
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od řidičBOB »

Já si ho ani nevyřizoval...když jsem tam viděl tolik lidí, tak jsem se na to vysral.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
THX1138
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24 kvě 13:58

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od THX1138 »

Já se ptal na řidičák ze zahraničí, ne na českej v zahraničí. Ale dík za snahu...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od Stepan »

Můj oblíbenej prodejce kebabu, kterej se česky uměl domluvit, ale ne mluvit, si chtěl v CZ udělat řidičák. Pak říkal, že s tím byl takovej administrativní voser, že se radši vrátil domů, tam si ho udělal a jezdí v ČR na mezinárodní.

Já dělal řidičák od první jízdy do závěreček asi 3 týdny a pak jsem jenom čekal na 18. narozeniny. Když chceš, jde to rychle. Zároveň je tam tuším možnost udělat si papíry už půlroku dopředu a pak si je jenom, po dosažení věku, vyzvednout. Takže jestli máš před cestováním ještě nějakej čas, tohle bude rozhodně nejmíň komplikovaná varianta.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 223
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od rutak11 »

Stepan píše:Zároveň je tam tuším možnost udělat si papíry už půlroku dopředu a pak si je jenom, po dosažení věku, vyzvednout.
Mně před třemi roky tvrdili, že to nejde, že zkouška prostě musí proběhnout bezpodmínečně až po 18. narozeninách. Ale třeba se to od té doby změnilo...
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5408
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od Stepan »

No tak teď počkej, já mám papíry taky 3 roky :D Ale jsem si 100%, že jsem závěrečky jsem měl před 18... V den 18. jsem si jel vlakem pro papíry, pak vlakem zpátky a rovnou 200 kiláků napříč republikou pro kámoše :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: řidičák ze zahraničí

Příspěvek od Brus »

Za me bylo potreba na zkousku mit 17. Cast jizd jsem absolvoval v 16. Ridicak mi dali, jen tam bylo napsano ze B plati az od 18.

Jina doba ..
Pravda vyděsí
Odpovědět