Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Hon na piráty

Příspěvek od aikoN »

Tak tohle video mne jen utvrzuje v mém názoru, že řidič Audi by měl být stíhán za zabití z nedbalosti...
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

řidičBOB píše:V místě té nehody nebyla ani zatáčka a ani horizont. Vidět je tam na stovky metrů...
Proto by mne zajímalo, co dělal řidič Audi, když ani podle znalce neměl šanci reagovat.
To byla spíše offtopic poznámka na téma "vždycky umět zastavit na vzdálenost na kterou vidíš"
Audinář je hňup no. Jestli mám z toho videa správný pocit, tak měl minimálně 2-3 vteřiny na reakci od doby, kdy druhá dodávka uhnula na trávník. Čili už v maximální krizi, není co vyhodnocovat, prostě brzdím. Případně se mohl stáhnout na trávu za menší dodávku. Kolik je brzdná dráha na mokru z 90 na 0? 70 metrů? To fakt mohl uhrát líp...

Ale vzhledem k tomu videu mi vážně nedává smysl jaká kupa šrotu zbyla z Oktavie...To musel bejt hrozivej křáp.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Hon na piráty

Příspěvek od aikoN »

Mrkni na to video ještě dál, tak kolem 2:07, je to tam puštěné v širší perspektivě. Fakt síla, jak tam vletěl.

Podle mě byl na tu oktávku nalepený tak, že vůbec neměl výhled na to, co se vepředu děje podle toho, že vůbec nijak nereagoval. Zároveň je pak pochopitelné, proč oktávka tak dopadla.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

To je vidět, že jí byl nalepený pár cm na nárazníku...k tomu člověk nepotřebuje být soudní znalec. Ale v jednom měl pravdu - řidič Audi neměl šanci ragovat.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

Ha, nedokoukal jsem, moje chyba. Viděl jsem jenom to první promítnutí, kde bílá okta nebyla vůbec vidět. No je to pičus :D

Offtopic: Podnikatel v IT a nemá na POVko =))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1496
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Hon na piráty

Příspěvek od abgx1 »

ok, na videu fakt vidno ze audi islo nalepene za oktavkou a vobec nevidelo dopredu

1. idiot v oktavke, ktory ocividne ide okolo 100kmh /kedze ledva obehuje nakladak iduci predpokladam 90/ a ma v pici ze za nim ide vlacik dodaviek ktore spomaluje
2. idiot v BMW, za vybrzdovanie by som lamal ruky
3. zase idiot v oktavke ktory ocividne videl co ma BMW za lubom, aj tak si isiel dalej jak ovca na porazku
4. prask audi....
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

I ta první dodávka promarnila cca 2s, když už bmw a okta, měly rozsvícené brzdovky, každý jeden z nich, brzdil pozdě.
Já nevím, ale pokud se autu přede mnou, rozsvítí brzdovky, jsem okamžitě na brzdách. Takhle se rozstřelit a navíc v tak mrzké rychlosti, kterou se pohybovali, lopaty.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Lachende Bestien »

Přesně tak - jak dodávkář, tak pickupista začali brzdit dost pozdě.

Též souhlasím s oním znalcem, že čtyřkroužkář nemohl včas reagovat na situaci před sebou.

A to jednoduše proto, že nevěnoval dostatečnou pozornost řízení, okolnímu provozu a nedodržel bezpečnou vzdálenost.

Což je zcela pochopitelné, jedete-li cca 120 km/h v kvalitně odhlučněné a pohodlné audině (nebo ve srovnatelné třídě aut jakékoli jiné značky), úplně potenciální nebezpečnost pohybu v takovéto rychlosti přestanete vnímat , řešíte v klidu výběr hudby, psaní sms, manipulaci s dýmajícímí rakovinotvornými tyčinkami atd.

9 let v zoo. Přeju pánovi hodně síly.

Aspoň, že na celém tomto případu lidského utrpení (a podobných) vydělala (vydělávají/budou vydělávat) masmédia a vězeňský průmysl získal dalšího mnohaletého klienta, na nějž bude čerpat nemalé prostředky z daní. Obchod s utrpením.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Stepan »

Ještě k vině řidiče Audi mě napadá:
http://dfens-cz.com/a-co-kdyz-za-to-nidko-nemuze/
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

Lachende Bestien píše: manipulaci s dýmajícímí rakovinotvornými tyčinkami atd.
=)) to je dobrý
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět