Hon na piráty

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Hon na piráty

Příspěvek od jerry »

Asi jsi myslel audi, ne bmw ;) I znalec konstatoval, že i při dodržení bezpečné vzdálenosti, neměl šanci tomu zabránit. Bylo by smutné, aby kvůli nějakému asociálovi, byl nějak postihován. A že je Kostner asociál, vyplývá už z toho, jak se brání postavit odpovědnosti jako chlap. Jak už jsem psal, udělat to úmyslně mně a způsobit smrt mého dítěte, tak by basa byla pro něj prodloužením života. Protože až by vylezl, dlouho už by na světě nebyl. Důležité je to tučné slovo úmyslně, nechtěnou chybu může udělat každý.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

S tím také nesouhlasím - bezpečná vzdálenost je podle mne taková, na kterou jsem schopen zastavit své vozidlo kdykoliv.
A také nesouhlasím s úmyslem zabití. V té chvíli se mu asi hlavou honila spousta sraček, ale jsem přesvědčen, že ani na minutu ne myšlenka, že "teď je vybrzdím a doufám, že ty zmrdy zabiju všechny"...a když ne všechny, tak alespoň někoho, kdo v tom autě jede." Tomu nevěřím ani na pikosekundu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Hon na piráty

Příspěvek od M.Z. »

Slovo znalcovo - slovo boží...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Hon na piráty

Příspěvek od řidičBOB »

Jo, třeba takový Standa Huml...ten dělal rovné posudky jako bejk!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Hon na piráty

Příspěvek od jerry »

Bob: Nepřesvědčil jsi mě, nepřesvědčím ani já tebe, necháme si každý svůj názor a je to. Pluralita názorů je normální, život jde dál :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Hon na piráty

Příspěvek od Lachende Bestien »

ŘB má pravdu - podle platných zákonných norem by měl audiňák dostat rovněž flastr za nedodržení bezpečné vzdálenosti -
nevěnoval dostatečnou pozornost řízení a sledování provozu. Následky tohoto nedbalostního konání už známe a audinista na nich má svůj neoddiskutovatelný podíl.

Edit. Řidič BMW měl v úmyslu postižené zpomalit až zastavit v značně neadekvátní reakci emočně labilního jedince na jejich zdánlivě pomalou jízdu v levém pruhu. Do nikoho svým autem nevrazil a nemohl tedy přímo způsobit vážné škody na zdraví či dokonce smrt.
Řidič Audi měl v úmyslu cestovat vysokou rychlostí v levém pruhu dálnice, čemuž nevěnoval dostatečnou pozornost a na nečekanou překážku tedy nestihl zareagovat a vrazil do auta postižených, a tímto nárazem došlo k vážným zraněním až smrti.

Prvotní příčinou vzniku celé situace je bezpochyby emočně labilní jednání řidiče BMW; ovšem tvrdit, že řidič Audi je zcela bez viny - a na tomto základě vybržďovače zavřít do zoo na x let, zatímco nedodržovače vzdálenosti označit za zcela nevinného a nijak netrestat, je iracionální a nelogické (považujeme-li zavírání lidí do zoo na x let za užitečné, což je ve většině případů nesmysl, ale právní systém lidské společnosti je takto úmyslně nastavován - můžeme si celé toto masově medializované představení vysvětlit jako slabší odvar veřejných poprav, které davům umožnily si vybít část svých frustrací sledováním utrpení druhých - dnes se podobně projevují "diskutéři" na Hovinkách).
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Hon na piráty

Příspěvek od GeneHawkins »

řidičBOB píše:S tím také nesouhlasím - bezpečná vzdálenost je podle mne taková, na kterou jsem schopen zastavit své vozidlo kdykoliv.
Takhle to zas úplně taky není. Opravdu, když ti třeba něco přiletí z protisměru, tak taky nejde zastavit včas.
Nicméně si myslím, že kdyby dřív reagoval na dění před sebou, následky by nemohly být tak tragické, a viním ho.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Hon na piráty

Příspěvek od abgx1 »

A nepokrutilo tu octavku az dajak velmi? Audinka vraj naburala do octavky v 70tke, audi ma rozbitu prednu masku a zhrnutu kapotu

Octavka ma zadny nazarnik na urovni zadnych sedadiel a cela sa akoby zlomila na polovicu
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Hon na piráty

Příspěvek od aikoN »

jerry píše:Asi jsi myslel audi, ne bmw ;) I znalec konstatoval, že i při dodržení bezpečné vzdálenosti, neměl šanci tomu zabránit. Bylo by smutné, aby kvůli nějakému asociálovi, byl nějak postihován. A že je Kostner asociál, vyplývá už z toho, jak se brání postavit odpovědnosti jako chlap. Jak už jsem psal, udělat to úmyslně mně a způsobit smrt mého dítěte, tak by basa byla pro něj prodloužením života. Protože až by vylezl, dlouho už by na světě nebyl. Důležité je to tučné slovo úmyslně, nechtěnou chybu může udělat každý.
Dodám ještě svůj postoj.

Ano, udělal to úmyslně. Úmyslně vytvořil překážku, navíc na dálnici v levém pruhu. Tím úmyslně ohrozil účastníky silničního provozu za sebou. Za tohle by tedy měl být souzen. Dle mého to splňuje skutkovou podstatu obecného ohrožení, které má samo o sobě celkem zajímavou sazbu.
§ 272Obecné ohrožení

(1) Kdo úmyslně způsobí obecné nebezpečí tím, že vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že zapříčiní požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin, plynu, elektřiny nebo jiných podobně nebezpečných látek nebo sil nebo se dopustí jiného podobného nebezpečného jednání, nebo
kdo takové obecné nebezpečí zvýší anebo ztíží jeho odvrácení nebo zmírnění,
bude potrestán odnětím svobody na tři léta až osm let.

(2) Odnětím svobody na osm až patnáct let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin opětovně v krátké době,
c) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu, nebo
d) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt.

(3) Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 úmyslně smrt, nebo
b) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

(4) Příprava je trestná.
Nicméně, následná nehoda a smrt dítěte jde za řidičem Audi, který nesplnil svou povinnost, v důsledku čehož naboural do Octavie. Není možné míru jeho zavinění posuzovat na základě mechanismu vzniku oné překážky.
Rychlost zabíjí!
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Hon na piráty

Příspěvek od jerry »

Já s výrokem soudu souhlasím. Ale předpokládám, že se odvolá a pak uvidíme.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět