Oslnění zezadu dálkovými

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od aikoN »

VS* píše:Jen tak že zvědavosti....
Mají opravdu puštěné dálkové? Aby to nebylo např vyšší SUV s xenony a autor má nízké auto a pak mu potkávací světla perou do zrcatek...
Protože mě tohle nejde absolutně do hlavy...navíc ta četnost s jakou se mu to stává...
Mě se to stalo snad tak 1/2 za život a to vždy stačilo problikne už mlhovky a hned to zhasl...ale aby mě to někdo pral zezadu trvalé to nikdy...to se mě spíš stalavou že mě sralo SUV s vysokýma světlama...ale to hned vyřeší zklopeni zrcadka...ale tohle je fakt divny :D
A to jezdím za tmy v buchlovský horách atd kde je tma jako svině.
V tomhle jsou nejlepší nové modely dodávek. Přijde mi, že každá generace má ty světla výš, bo design a je to strašně cool. Když se to spojí s čekáním v koloně nebo dementem, kterému bezpečná vzdálenost nic neříká (což je vzhledem k typu vozidla celkem často), dost to oslňuje. Nechápu jak něco takového může dostat homologaci.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

A nejlepší jsou pak auta, co mají mlhovky ve výšce světel...třeba Kodiaq a Karoq.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od driver »

Diskuse s tím tazatelem je zbytečná ze zřejmých důvodů. Ale osobně se domnívám, že tyhle potíže jsou zcela liché i u ostatních. Platí sice, že v CZ je snad více vozidel s světlomety se závadou než tech co je v pořádku, ale při průměrném stáří 15let, by se tomu divil jen najivní jedinec. Nejčastěji si stěžovatel ty dálky zasluhuje aby se probral a jinak se jedná o závadu způsobenou ať už zmetkovou žárovkou, která mající vyosené vlákno, způsobuje jiný světelný kužel, čili oslňuje, nebo je jen špatně žárovka nasazená a nebo je rovnou světlomet neseřízený ať už seřizovacím mechanizmem nebo přeložením a nastavením z místa řidiče. Jednoduše poznáte na silnici, kdo je řidič a kdo je ignorant. Pořádný řidič si hlídá, aby neoslnil, protože v momentě, kdy první kamion přehlédne jeho blinkr, (oslněn) tak je o ignoranta méně ;)
Je obrovský problém se objednat na STK s tím, že chci jen seřídit světla na regloskopu za pár korun. Lepší je riskovat zdraví nebo život, to je zřejmé :-*
Navíc někdy je dobré vyleštit skla v interiéru. Protože světla řízená kamerami sice neolňují dlouhodobě, ale špinavá skla (zevnitř od kouře či prachu) lámou světla jako krystal na všechny směry, a pak Tě oslňuje mírně řečeno i jasný měsíc, natož Matrixy nebo ty Fabie s kolečkem na nule při pěti lidech a 600L zavazadel ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

driver píše:Diskuse s tím tazatelem je zbytečná ze zřejmých důvodů. Ale osobně se domnívám, že tyhle potíže jsou zcela liché i u ostatních. Platí sice, že v CZ je snad více vozidel s světlomety se závadou než tech co je v pořádku, ale při průměrném stáří 15let, by se tomu divil jen najivní jedinec. Nejčastěji si stěžovatel ty dálky zasluhuje aby se probral a jinak se jedná o závadu způsobenou ať už zmetkovou žárovkou, která mající vyosené vlákno, způsobuje jiný světelný kužel, čili oslňuje, nebo je jen špatně žárovka nasazená a nebo je rovnou světlomet neseřízený ať už seřizovacím mechanizmem nebo přeložením a nastavením z místa řidiče. Jednoduše poznáte na silnici, kdo je řidič a kdo je ignorant. Pořádný řidič si hlídá, aby neoslnil, protože v momentě, kdy první kamion přehlédne jeho blinkr, (oslněn) tak je o ignoranta méně ;)
Je obrovský problém se objednat na STK s tím, že chci jen seřídit světla na regloskopu za pár korun. Lepší je riskovat zdraví nebo život, to je zřejmé :-*
Navíc někdy je dobré vyleštit skla v interiéru. Protože světla řízená kamerami sice neolňují dlouhodobě, ale špinavá skla (zevnitř od kouře či prachu) lámou světla jako krystal na všechny směry, a pak Tě oslňuje mírně řečeno i jasný měsíc, natož Matrixy nebo ty Fabie s kolečkem na nule při pěti lidech a 600L zavazadel ;)
Aha, takže si za to můžu sám, protože mám špinavý skla, chápu to tak správně? Tebe chci jednou potkat. Já, kterej si uklízím a leštím auto každej druhej den, nikdy bych si v něm nezapálil. Tvůj názor je, mírně řečeno, silně debilní a účelovej. Teď jsi mě nasral
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5425
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od M.Z. »

Bude bitka?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

M.Z. píše:Bude bitka?
Asi jo
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od aikoN »

driver píše: Je obrovský problém se objednat na STK s tím, že chci jen seřídit světla na regloskopu za pár korun.
Hele budeš překvapený, ale tohle jsem párkrát zkusil a pokaždé mě (na různých stanicích) řekli, že si mám počkat ve frontě mezi těma na technickou = několik hodin a že na takové kraviny objednávky neberou. Na to se slušně řečeno můžu vysrat, vzhledem k tomu, že žárovku měním tak jednou za 3 měsíce a světlo to více či méně rozhasí pokaždé.

Tudíž se spokojím s tím, že si to přibližně podle druhého světla seřídím doma u zdi a pak to nechám seřídit servis při prohlídce nebo při technické, podle toho, co nastane dřív.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od oxik »

Stejná zkušenost jako aikoN, na STK mi řekli, že to standardně nedělají a že si mám počkat.
Jinak drivera ignoruj, asi to myslí dobře, ale podává věci dost nešťastně a někteří (třeba já a ty) takovej přístup nenesou :D
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

oxik píše:Stejná zkušenost jako aikoN, na STK mi řekli, že to standardně nedělají a že si mám počkat.
Jinak drivera ignoruj, asi to myslí dobře, ale podává věci dost nešťastně a někteří (třeba já a ty) takovej přístup nenesou :D
No on mě přístup ve stylu - s tím debilem se nikdo nebavte, má špinavý okna trochu sere, to je pravda :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Stepan »

Dvě poznámky:

Co mám problém s okem, mám pocit, že mi všichni smaží dálkové. Je to fakt nepříjemný, když mi někdo vyjede v noci na okresce v protisměru, stahuju se ke krajnici a brzdím. Mohu to pozorovat i v místnosti, pokud zavřu "zdravé" oko vidím bodový zdroj světla (lampičku) rozmazaně a nic okolo.. Pokud zavřu to "špatné" vidím lampičku zcela ostře jako jen konkrétní bod světla. Jestli máš pocit, že ti všichni smaží dálkové, dojdi si k očnímu ;) Já to řeším tak, že v součané době využívám vůz s velmi nehomologovanými fóliemi i na čelním skle. Co už :ymblushing:

Na běžné dojíždění u nás po okolí (do hospody nebo nějak na chatu typicky) jezdím stále Felcedes Benzem. A pokud v noci někoho předjedu, většinu mi dálkové nevypne. Musí být hrozný pocit, když být předjet autem, které stojí jak výměna turba :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět