Oslnění zezadu dálkovými

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Zajda píše:Lepiče potkáváme všichni, s tím se ztotožňuju. Spousta lidí totiž neumí efektivně předjíždět a myslí si, že nejlepší možnost budou mít co nejblíž autu před sebou, takže jedou klidně desítky kilometrů v těsném závěsu. Vykukují, a čekají na příležitost, která s jejich přístupem nikdy nepřijde :-)
No jasně, protože má pak kratší úsek na to aby zrychlil že jo.. Taky občas umím zalítat. Ona ta 1.9TDI není zas takovej šnek, ale rozhodně nepřeceňuju svoje reflexy a držím se s velkým respektem v dostatečný vzdálenosti. Natož v noci, kdy toho před sebou dostaneš do nepříjemný situace
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od GeneHawkins »

Mára píše:Já třeba vždycky jedu tak, abych neosvěcoval auto přede mnou. Aby byla ještě nějaká mezera mezi dosvitem mých předních světel a autem přede mnou.
To je teda dobrá hovadina, když tlumený svítěj na 40-100 metrů...
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od GeneHawkins »

Michal220 píše:Pii Faze 3. pokud do tebe narazi bude mit kameru,svedka tak ses v riti ty-jinak ostatni faze super
Nevím, proč by měl být v řiti, když na začátku obce brzdí z 90 na 50.
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

GeneHawkins píše:
Mára píše:Já třeba vždycky jedu tak, abych neosvěcoval auto přede mnou. Aby byla ještě nějaká mezera mezi dosvitem mých předních světel a autem přede mnou.
To je teda dobrá hovadina, když tlumený svítěj na 40-100 metrů...
Sám jsi hovadina. Je to naprosto v pořádku. Je to dle mýho odhadu míň než píšeš a řekni mi proč by měla být hovadina takovej rozestup?
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne ned 22 říj 19:49, celkem upraveno 2 x.
Důvod: řB:opravdu si nech ty startovací osobní útoky od cesty! Myslel jsem, že si rozumíme...
honziss
Letec
Příspěvky: 3459
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od honziss »

2 Mara: jestli ridis stejne "kvalitne" jako prezentujes svy nazory na internetu, tak se nediv ze te obcas nekdo problikne :D pochybuju ze by te to dovedlo k sebereflexi a neco si s tim delal, takze ti asi nezbyde nez si koupit auto ktery ma kvalitni samostmavovaci zrcatka nebo B-)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1937
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Lachende Bestien »

3. příspěvek ve vláknu, třeba jste už zapomněl.
Mára píše:Mnohdy není zájem mě předjet. A když už mě předjede, tak mu rázem dělám to samý. Protože nic mě nedokáže na silnici vytočit víc, než tohle
Obecně ovšem děkuji za radu a budu se snažit více zaměřit na rozvíjení schopnosti udržení bdělé pozornosti.

A to přibrždění s (několikanásobným) probliknutím všech směrovek mi připadá jako pravděpodobně nejvhodnější varianta obrany proti lePičům s nevhodně nastavenými a/nebo relativně vysoko umístěnými světly. Řidič Bob zná své pappenheimské.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

honziss píše:2 Mara: jestli ridis stejne "kvalitne" jako prezentujes svy nazory na internetu, tak se nediv ze te obcas nekdo problikne :D pochybuju ze by te to dovedlo k sebereflexi a neco si s tim delal, takze ti asi nezbyde nez si koupit auto ktery ma kvalitni samostmavovaci zrcatka nebo B-)
Tak hodnotit jak řídím si netroufnu, ale já se prostě ke každýmu chovám tak, jak se on chová ke mě, to je celý. Když mi někdo arogantně a nepřímo řekne že jsem blb, tak mu to vrátím. Já jsem moc rád, že si tady společně můžem pokecat. Proto mi vadí chytráci kteří se mnou jednají jako s kreténem jen proto že něco nevím, nebo mám na věc jinej názor. Od začátku tady čelím jízlivým útokům, tak se mi nediv ;)
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Lachende Bestien píše:3. příspěvek ve vláknu, třeba jste už zapomněl.
Mára píše:Mnohdy není zájem mě předjet. A když už mě předjede, tak mu rázem dělám to samý. Protože nic mě nedokáže na silnici vytočit víc, než tohle
Obecně ovšem děkuji za radu a budu se snažit více zaměřit na rozvíjení schopnosti udržení bdělé pozornosti.

A to přibrždění s (několikanásobným) probliknutím všech směrovek mi připadá jako pravděpodobně nejvhodnější varianta obrany proti lePičům s nevhodně nastavenými a/nebo relativně vysoko umístěnými světly. Řidič Bob zná své pappenheimské.
Tak asi ano, zapomněl. Přiznávám. Ale to už opravdu musí být extra případ. Jinak se snažím řídit tím, co mi někteří poradili. Teď jsem třeba přijel z oné cesty. Samozřejmě opět lepič. Tak jsem mu dvakrát přibrzdil a pak mě předjel. Sice to rozkalil v obci tak na 70, ale to už je jeho boj
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Michal220 »

treba se lepi z jineho duvodu:nizssi jizdni odpor=nizssi spotreba.Nekdy za tmy staci zapnout dalkove aby ten za tebou videl bezpecne na predjeti a hned predjizdeji a nebo si chce jen s nekym zazavodit....
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od GeneHawkins »

Nebo si chce na toho blba posvítit.
Odpovědět