Oslnění zezadu dálkovými

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Kavis »

To uz tady bylo mockrat :D nekdo prijde s brekem, ze se proti nemu vsichni spikli a vubec je to kampan, nesetka se s pochopenim mistniho core, tak zacne kolem sebe kopat a nadavat :D jen se snazili prijit na to, co delas spatne, protoze se to bezne nestava.. Bud jezdis v mistech s vysokou koncentraci kretenu, nebo neco proste delas spatne, nikdo normalni bezduvodne ostatni neoslnuje..
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

Mára píše:V krajním případě vybržděním, zablokováním a následným vytažením z auta za držku.
Jen aby se ti nestalo, že natrefíš na někoho, kdo se s tebou nebude srát a buď tě nabourá nebo ti poupraví zubní protézu...

EDIT: většina řidičů (v tomto případě i řidička) dálková světla chápou velmi rychle:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Jen aby se ti nestalo, že natrefíš na někoho, kdo se s tebou nebude srát a buď tě nabourá nebo ti poupraví zubní protézu...

Jo, možná nabourá, to máš pravdu, ale o svý zuby se nebojím. Nebudu se tu nijak vytahovat, ale tohle mi nehrozí. Ten úsek kde se mi to stává je cesta z Prahy, kde většinu času jedeš úzkou lesní asfaltkou, kde většina normálních hodně zpomalí, když se míjí. V noci je tam opravdu tma jak v pytli a frekventovanost je opravdu vysoká i pozdě večer a i projížděné vesnice jsou špatně osvětlené. Tím se snažím vysvětlit, proč se mi to tam stává mnohem častěji než vám.. Včera jsem byl hodně naštvanej, protože to už je poněkolikátý a je to opravdu k vzteku, když tě někdo oslňuje tak, že nevidíš vůbec nic. Nemá cenu se tady dohadovat. Příště hodím pravej blinkr, nechám předjet a ohulím mu to tam já, ať si to taky vyzkouší..
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

No fakt nevím...také nebydlím v centru města a domů mám z obou stran silnice lesem, kde opravdu osvětlení není. A tady se mi to nestalo ještě nikdy, že by mi někdo pálil do zrcátek dálkáče. Fakt ne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od KDB »

Přidávám se k většině, že to není denní jev, ale upřesňuju, že občas se to stává-tipuju na zapomenutí.
Nicméně řešením je umožnění předjetí, zablikání mlhovkou, sklopení zrcátek......případně přemýšlení, zda to není signál, že něco dělám špatně.
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od GeneHawkins »

Mára píše:Nepatřím mezi nejzkušenější řidiče. Od vás jako "autorit" co mají naježděno víc jsem se místo smysluplné rady dočkal osočení, že vina je ve mě a potažmo si vymýšlím. Takže vám děkuji. Odteď se ze mě na silnici stává ještě větší svině než ti, co mi svítí zezadu do ksichtu a každý svinstvo budu oplácet násobně. V krajním případě vybržděním, zablokováním a následným vytažením z auta za držku. Divím se už jen své naivitě, že by mi někdo inteligentní tady na fóru mohl poradit. Dobrou noc
Větší svině možná, vetší debil těžko...
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Větší svině možná, vetší debil těžko...
Jo jo, jasně..
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne pon 16 říj 10:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: řB: zeditována citace
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27032
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

Hele, ale ono vlastně, jestli GeneH reagoval na tvé tvrzení "Odteď se ze mě na silnici stává ještě větší svině než ti, co mi svítí zezadu do ksichtu" slovy, že větší svině možná, ale větší debil těžko...tak to vlastně je ve tvůj prospěch ;-) Přečti si to ještě jednou a popřemýšlej nad významem té věty.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Já vím, chtěl jsem mu to napsat, ale moc dobře víme jak to asi myslel ;D Já byl včera hodně vytočenej, tak jsem to trochu přehnal s ventilací.. Je to jeho názor a má na něj právo, ikdyž ta jeho formulace opravdu působí v můj prospěch :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od M.Z. »

Teď si zpětně uvědomuju, že možná ani v tomhle tématu nemám co kafrat, protože si marně vzpomínám, kdy mě v noci na prázdné okresce někdo dojel :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět