Oslnění zezadu dálkovými

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Poraďte mi prosím co dělat, když se za mě přilepí kretén s dálkovými a nereaguje ani na mlhovky, ani na nic jiného. Díky, Mára ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

Pustit ho.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Mnohdy není zájem mě předjet. A když už mě předjede, tak mu rázem dělám to samý. Protože nic mě nedokáže na silnici vytočit víc, než tohle
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

a) vždycky se dá hodit pravej blinkr a přibrzdit u kraje...pustit ho
b) co nechceš aby dělali tobě, nedělej jiným
c) jezdí mnoho řidičů/řidiček, kteří ani netuší, že něco zmáčkli nebo posunuli...že jim svítí oranžová kontrolka mlhovek na budíkách... Tak to prostě je.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Já už několikrát málem bořil, protože zezadu mě oslnilo hovado a v protisměru zrovna jela auta. Opravdu pak nic nevidím. Bohužel musím jezdit domů po opravdu úzký a dost frekventovaný cestě. Naposledy už mi moc nescházelo abych auto za mnou prudce nevybrzdil, zatarasil cestu a debila za mnou nevytáhl ven. Držím se každý den, ovšem někdy je člověk po práci tak přetaženej a vystresovanej, že nevím jestli zrovna příště někoho nevytáhnout za držku ven z auta. Tohle opravdu není normální a pokud někdo nemá dostatek inteligence na to aby mu došlo že dálkovými z pěti metrů auto před sebou oslňuje, měly by mu být odňaty papíry. Zrovna tak někomu, kdo to prostě dělá naschvál. To je peklo, takový individua
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

Člověče, ročně udělám tak do 100 000km a že mne někdo oslní zezadu dálkovým světlem, se mi stane tak 3x do roka max! Popravdě mi to je ale buřt, protože mám všechna zrcátka zaclonitelná.
Pokud ovšem máš frekvenci oslnění jak píšeš, zamyslel bych se, zda neděláš něco špatně, když ti ostatní s oblibou smaží dálkové do zrcátek....
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Tak to nevím co bych dělal špatně. Nic mě nenapadá. Ve vsi nikdy nepřekročím padesátku, protože nechci nikoho srazit. Opravdu mi ani nevadí tolik dálkáče v protisměru, jako když mi je někdo nechá nalepenej zezadu. Stane se mi to tak třikrát do měsíce, možná čtyřikrát. Naposledy jsem pustil mlhovku, a hned to vypnul. Poděkoval jsem blinkrama a ok, ale někdy to tak dobře neprobíhá. Já spíš chtěl vědět, jestli mám právo být nasr..., nebo jestli je moje povinnost tohle snášet. Jo a dík za odpověď ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

Samozřejmě není tvoje povinnost to snášet. Resp. takový způsob užití dálkových světel je v rozporu se zákonem. Ovšem, než zastavovat a někoho vytahovat z auta (je možné spatřovat i prvky trestné činnosti), je lepší defensivně ustoupit...zastavit a nechat se předjet. Zhluboka dýchat a myslet na něco hezkého :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5445
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od M.Z. »

Ono to hlavně bude asi celé trošku jinak s těmi světly, četnost oslnění je zarážející a problém bude v Márovi, protože on nedělá nic špatně :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od řidičBOB »

...napadlo mne totéž...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět