Oslnění zezadu dálkovými

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Kavis »

S hid sadou jsem jezdil donedavna na H I30, ma to cocky se stinitkem uvnitr, takze to kreslilo uplne stejne jak zarovka a mel jsem je serizene.. Nerikam, ze ro bylo idealni reseni, ale vymenu zarovek na te plecce vymyslel nejaky mantinel (lampa ven) a ty pitome h7 praskaly kazdou chvili.. Za temer dva roky co jsem to tam mel, na me nebliklo ani jedno auto a s pachama jsem taky nemel problem. Pres den sem to mival cvaknute o jeden stupen niz. Teplotu sem mel 5000k,takze vlastne ciste bila. Kdyz jsem to prodaval, tak to slo ven, at novy majitel nema nejake problemy, kdyby nahodou...
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Bond007 »

Mára píše:Poraďte mi prosím co dělat, když se za mě přilepí kretén s dálkovými a nereaguje ani na mlhovky, ani na nic jiného. Díky, Mára ;)
Nech si dat na kufr zrcadlovou folii, pak to bude oslnovat toho za tebou :)

Doufam ze tady brzy nebude tema kde si bude nekdo stezovat ze vzdycky dojede nejakyho loudu, za chvili mu rupnou nervy tak do nej pusti dalkovy a on furt ne a ne uhnout :))
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

k86 píše:Minulej tyden jsem predjel opela agilu a ten mel zaply dalkovy a pral mi to na prdel,blikani mlhovkou nic neresilo, dojeli jsme do kolony tak jsem vystoupil a sel poprosit pana at to zhasne. Duchodce tak 80, za oknem invalida, nejak nevedel o svete, rekl jsem mu to skrz otevrene okno, tak nejdriv zapnul sterace, pak na nekolikaty pokus vypnul svetla.

Az mi ho bylo lito :-/
Jo když někdo zapomene, to se dá pochopit. Zvlášť ve vysokým věku. Taky by mi ho asi bylo líto no
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Bond007 píše:
Mára píše:Poraďte mi prosím co dělat, když se za mě přilepí kretén s dálkovými a nereaguje ani na mlhovky, ani na nic jiného. Díky, Mára ;)
Nech si dat na kufr zrcadlovou folii, pak to bude oslnovat toho za tebou :)

Doufam ze tady brzy nebude tema kde si bude nekdo stezovat ze vzdycky dojede nejakyho loudu, za chvili mu rupnou nervy tak do nej pusti dalkovy a on furt ne a ne uhnout :))
Vtipný :D Ne hele, jako louda rozhodně nejezdím. Jen ve vsi fakt dodržuju padinu. Jednak nechci nikoho sejmout a jednak tam jednou za čas měří. Louda nejsem, to vážně ne ;))
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

VS* píše:Jen tak že zvědavosti....
Mají opravdu puštěné dálkové? Aby to nebylo např vyšší SUV s xenony a autor má nízké auto a pak mu potkávací světla perou do zrcatek...
Protože mě tohle nejde absolutně do hlavy...navíc ta četnost s jakou se mu to stává...
Mě se to stalo snad tak 1/2 za život a to vždy stačilo problikne už mlhovky a hned to zhasl...ale aby mě to někdo pral zezadu trvalé to nikdy...to se mě spíš stalavou že mě sralo SUV s vysokýma světlama...ale to hned vyřeší zklopeni zrcadka...ale tohle je fakt divny :D
A to jezdím za tmy v buchlovský horách atd kde je tma jako svině.
Jo, fakt dálkový, ikdyž ty xenony jsou celkem taky síla, ty maj někdy i srovnatelnou oslnivost. U těch se celkem rozčiluju taky když se na mě lepí, ovšem nijak to neřeším, protože to aspoň nejsou dálkový
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5474
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od M.Z. »

VS* píše:A nebo....HID sady se už ale moc často nevidí...ten trend se podařilo vymýtit... naštěstí
V sobotu na slovenské D1, 4 Golf, tak ten je měl naprosto ukázkové, okamžitě jsem vypínal tempomat a pryč od něj ~x(
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Oslnění zezeadu dálkovými

Příspěvek od GeneHawkins »

M.Z. píše:Teď si zpětně uvědomuju, že možná ani v tomhle tématu nemám co kafrat, protože si marně vzpomínám, kdy mě v noci na prázdné okresce někdo dojel :D
Asi tak...
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Tak dík za vaše názory borci a hodně štígra na cestách ;D
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Arkis »

Letmo jsem si to tu pročetl a opravdu, že by někdo úmyslně pálil dálkovýma se stává naprosto výjimečně. Někdy se stane, že to někdo zapomene vypnout, ale tam stačí párkrát bliknout mlhovkou nebo vypnout a zapnout světla a dojde jim to.

Spíš mě napadá, jestli nemáš moc přecitlivělé oči. Přítelkyně třeba v noci taky pořád nadává, jak jí to táhne oči, že snad svítí ostatní dálkovýma, ale nesvítí tak. Zvlášť, když je to bílé světlo, tak to táhne víc než staré žluté.

A taky ještě jedna věc. Spousta lidí ani neví, že mají nastavitelný sklon světel nebo to ví, ale nenapadne je to stáhnout. Stačí, že bude mít naloženo v kufru nebo unavený podvozek a auto sedí a tím je jiný sklon světel a může se ti zdát, že prostě svítí dálkovýma. Já si to třeba hlídám a přes den jezdím se sklopenýma na maximum. V noci to zvedám na max, ale když se za někoho zavěsím, tak to stáhnu tak o 2 stupně, abych mu to zbytečně nepražil do okna.
Mára
Autoškolák
Příspěvky: 49
Registrován: ned 15 říj 19:56

Re: Oslnění zezadu dálkovými

Příspěvek od Mára »

Arkis píše:Letmo jsem si to tu pročetl a opravdu, že by někdo úmyslně pálil dálkovýma se stává naprosto výjimečně. Někdy se stane, že to někdo zapomene vypnout, ale tam stačí párkrát bliknout mlhovkou nebo vypnout a zapnout světla a dojde jim to.

Spíš mě napadá, jestli nemáš moc přecitlivělé oči. Přítelkyně třeba v noci taky pořád nadává, jak jí to táhne oči, že snad svítí ostatní dálkovýma, ale nesvítí tak. Zvlášť, když je to bílé světlo, tak to táhne víc než staré žluté.

A taky ještě jedna věc. Spousta lidí ani neví, že mají nastavitelný sklon světel nebo to ví, ale nenapadne je to stáhnout. Stačí, že bude mít naloženo v kufru nebo unavený podvozek a auto sedí a tím je jiný sklon světel a může se ti zdát, že prostě svítí dálkovýma. Já si to třeba hlídám a přes den jezdím se sklopenýma na maximum. V noci to zvedám na max, ale když se za někoho zavěsím, tak to stáhnu tak o 2 stupně, abych mu to zbytečně nepražil do okna.
Citlivý oči mám spíš když mi přítelkyně ohulí topení na max., po ránu. To bych se z ní posral :(|) To jsem pak jak mrkací panenka, ale hold jí je zima.. 8-x :)) Jednou za čas mám problém u těch xenonů poznat, jestli se jedná o dálkový nebo jen nějakej typ hodně svítívejch, ale v protisměru. Zazadu to je znát víc, protože máš v tu ránu v autě polární záři a pře sebou nevidíš prakticky nic. Ale ono by bohatě stačilo, kdyby se na mě tak nelepili. Zrovna včera jedu z Prahy a za mnou nalepená kára, fakt že kdybych to musel zadupnout, tak nevím co by dělal. No a já výrazně zpomalil, zajel hodně ke kraji aby viděl že přede mnou nic není a předjel mě. Bohužel nepředjel. Sice jsem nedal blinkr doprava, ale jako zastavovat jsem zas nechtěl. Šlo mi jen o to, že zrychlovat v obci jsem nechtěl, protože už jsem jel přes 50. Jinak máš pravdu, když to maj moc vysoko a díky sklonu silnice zasvítí, je to taky nepříjemný, ale to je jen na chvilku. Asi to moc řeším a když nebude zbytí, hodím parkovačky a nechám se předjet
Odpovědět