Problémy s novým majitelem

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
harasCZ
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 13 lis 13:39

Problémy s novým majitelem

Příspěvek od harasCZ »

Dobrý den, potřeboval bych se poradit. V polovině března jsem prodal Leona 2003 FR za 105tis. Nová majitelka my dnes po dvou měsícíh od převodu ale napsala, že ve voze se našla skrytá závada.

Měsíc s vozem jezdila, poté nastalo cvakání které se stupňovalo..generálka hlavy motoru. Může mi poslat veškeré faktury + posudek ze servisu. Navíc tvrdí že vůz je stočený (189tis.km) což chce nechat přověřit.

Já osobně mám svědomi čisté, o veškerých vadách jsem řekl a vůz možná stočený byl ale ne za mě a ani ne za předchozího majitele.

Smlouva byla použita tato: https://portal.pohoda.cz/zakon-a-pravo/ ... obil-2014/

Stav vozidla při prodeji jsem dopsal, že odpovídá stáří.

Jak by jste řešilvy situaci vy na mém místě? Děkuji předem za rady a tipy.
Alitero
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23 dub 18:52

Re: Problémy s novým majitelem

Příspěvek od Alitero »

Hele hodně důležitý je v tomhle případě čas: Pokud nějakou vadu zjistíte do šesti měsíců od koupě vozu, tak vůz zavezte do servisu a nechejte si sepsat odborný posudek. Prodávajícího následné kontaktujte o problému. Zašlete mu také doporučený dopis, ve kterém musí být: datum koupě, popis koupeného vozu, popis skryté závady, přiložený odborný posudek a návrh řešení situace (chcete odstoupit od smlouvy, nechat opravit na náklady prodávajícího nebo slevu).

Zdroj:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Problémy s novým majitelem

Příspěvek od Čičo »

Pani aj televízor reklamuje tak, že ho zanesie do opravy a potom s faktúrou z neho ide do predajne? Poslal by som ju skade vyšla.
Odpovědět