Švýcarsko - překročení rychlosti

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od řidičBOB »

Předpokládám, že i ve Švajcu musí zjistit řidiče. Neznám mezinárodní právo do detailu, ale nedomnívám se, že by napříč státy bylo možné uplatnit objektivní odpovědnost provozovatele. Navíc - i z této odpovědnosti vede cesta ven.
Nejdříve přece musí najít někoho, na koho by tu exekuci našili ;-)
Podle mne jsi jim šel příliš brzy naproti.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od GeneHawkins »

Přesně tak. Navíc - řekl bych ze zkušenosti, že ten dopis přišel obyčejně, nikoli doporučeně. Fikce doručení tam nemůže fungovat, když nemají viníka. Je možná zbytečné na to vůbec reagovat.
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od jerry »

Při totální ignoraci by se asi nakonec nic nestalo, ale dotyčné auto i osoba by byly ve Švajcu nežádoucí. Tak záleží na nutnosti dalších cest tam a dobrých nervech při dělání mrtvého brouka.

Jinak kamarád švýcarský hotelier za rychlost 220 zaplatil už před 20 lety 20.000 franků. Druhá možnost bylo 8 měsíců natvrdo. Proto všichni jedou po Švajcu jako podělaní.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od řidičBOB »

U vozu stačí vyměnit RZ a je po problému.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od M.Z. »

Elegantní řešení.

Předpokládám, že v této zemi úplně vymizely nehody, když to tam tak žerou a překročení je jak vražda.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
northwind
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: pon 09 bře 20:31

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od northwind »

Mě tam v srpnu zastavili místní četníci ve Sv. Moritz. na cyklostezce, když jsem tam jel na kole a proplétal jsem se tam mezi těmi důchodci u jezera. Zastavili mě a řekli mi, že jedu moc rychle, tak jsem jim řekl, že tady žádná značka s max. povolenou rychlostí pro cyklistiy není a jak má teda jet a oni mi řekli: "langsam" že to je lázeňská cyklostezka..
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od M.Z. »

Ten národ dělá všechno langsam.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od honziss »

Mam znamy zijici uz vic jak 40 let kousek od zenevy a ani ti si na zivotni styl svycaru tak uplne nezvykli a obcas od nich slycham velmi nepekne veci :) na druhou stranu co mam kolegy v praci, o parnik mladsi generace, tak ty jsou az nechutne vyzyvany, praci maj na salamu, ve firemni garazi nekolik AMG...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Davcza
Autoškolák
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23 říj 20:19

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od Davcza »

M.Z. píše: Předpokládám, že v této zemi úplně vymizely nehody, když to tam tak žerou a překročení je jak vražda.

Ha! Nějaká ta nehoda se připlete snadno, ale co je podstatné, člověk by řekl, že když si tak lpí na "bezpečné rychlosti", tak že aspoň ty nehody budou podstatně lehčích následků. A ani to ne: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... death_rate

Úmrtnost při nehodách na 100 000 obyv. velmi podobná Německu, přičemž všichni víme, jak moc svižněji se tam jezdí, ČR má například dvojnásobnou úmrtnost, ale zase - jeden by čekal horší výsledek, vzhledem k nesrovnatelně větší divočině u nás.
vltavin
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pon 17 říj 19:21

Re: Švýcarsko - překročení rychlosti

Příspěvek od vltavin »

Ignorovat dopis není dobrý nápad, ve švýcarské legislativě platí, že v případě neztotožnění řidiče do 30ti dnů od doručení dopisu jde všechno za vlastníkem. Dopis byl doručen fikcí, v připadě, že se fikce ignoruje, přijde další dopis, s pokutou pro řidiče. Oni chtějí identifikovat řidiče kvůli jiným postihům než je pokuta, v případě cizince ale nemají pravomoc to řešit jinak, tak prostě pošlou jen pokutu, osolenou podle jejich průměru, takže když se neignoruje a počítá se ta pokuta z realného přijmu českého občana, vyjde se z toho lépe. V případě nezaplacení pokuty a další ignorace, vydává se do Čr exekuce na majitele vozidla. Informace zjistili právnici kteří se zabývají případem od jejich švýcarských kolegů(čechů).
Odpovědět