Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Fandaaa
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 dub 15:06

Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Fandaaa »

Dobrý den,
PROSÍM O POMOC… Jak lze auto odhlásit, nebo nechat odhlásit a přitom ho rozprodat na dílyi teď po roce 2015? Podařilo se mi auto nabourat, tak, že by oprava byla nákladná jako koupě stejného vozu, ale na druhou stranu je 90% vozu funkční a v pořádku a lze tuto většinu dílů ještě použít (rozprodat). V tento okamžik je tedy naprostá blbost dát vůz k eko likvidaci za 1500 Kč když po dílech ho prodám za 10x tolik.
Ohledně novely jsem vyčetl, že vozidla co jsou nyní v depozitu zaniknou posledního června 2015 a tím se vše vyřeší samo a bez eko likvidace, pokud se nedoloží kde vozidlo je. Ale už se nikde nepíše, jestli lze tento postup uplatnit i když dám auto do depozitu nyní. Lze ho vůbec ještě do depozitu dát?
Moc prosím o pomoc, tuto věc není možné nikde na internetu dohledat a přesto musí jistě trápit mnoho lidí. Pokud je většina auta nepoškozená, tak ho přeci nenechám jen tak sešrotovat! Navíc je to můj majetek a měl bych mít právo s ním naložit jak budu chtít. Bohužel máme zákonodárce blbce, ale jistě se někomu podařilo nějaký postup vymyslet. Dřív stačilo prohlášení že je vozidlo použito jako psí bouda nebo kurník pro slepice a bylo možné ho tak odhlásit…
Moc děkuji za případné rady a pomoc.
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od goes »

Zajit na vrakac kde ta auta berou k likvidaci a nechat si za vsimne dat razitko a auto si nechat. Nelegalni, nicmene neni to neobvykle.
Fandaaa
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 dub 15:06

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Fandaaa »

Jenže vrakoviště musí ke každému vraku udělat fotografie z místa vrakoviště! To už mám zjištěné.
slon
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08 čer 21:01

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od slon »

v dobach ked to neslo odhlasit ani na SVK niektori ludia radili spekulovat tak, ze auto odhlasis na zaklade kupnej/darovacej zmluvy s niekym, ale ten druhy clovek uz auto na seba neprihlasi. Co by sa stalo potom neviem ale ak budes zufaly mozno otestujes takyto postup
Fandaaa
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 dub 15:06

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Fandaaa »

To šlo udělat do konce roku, tzv. polopřevod. Od ledna tohoto roku to máme tady v Česku udělaný tak, že prodávající zodpovídá za to, že do 10 dnů si na sebe ten kupující auto přihlásí, jinak prodávající dostane pokutu až 50.000 Kč. Takže tahle možnost tu už není. Ale jak je to třeba s depozitem nyní? Co se stane když ho dám do depozitu? Zanikne po nějaké době samo? Má někdo zkušenost?
Pajaa
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pon 23 bře 14:56

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Pajaa »

On to byl lobbing majitelů vrakáčů, dostat si zaplaceno za hromádku ND, které pak prodávají - a ještě prudí, když chybí třeba sedačka nebo volant. Zase chápu to, že pohled na sídliště s polorozebranými auty je děsnej. Já chci auto odvézt tam, kde je rovnou rozebírají a mají shop na ND pro mou značku - tam snad nabídnou rozumnou cenu výkupu.
Jo ještě jsem slyšel o jedný věci - hasiči prý trénují na vracích zásahy - musí mít ale skla a dveře, takže možná by šlo domluvit že vymontuješ co je dobrý a zbytek jim necháš za razítko. Ale ověřený to nemám (klasika info v hospodě)
Fandaaa
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 08 dub 15:06

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Fandaaa »

Tak jsem volal na vrakoviště kde eko likvidace dělají a bylo mi řečeno, že k likvidaci vozidlo vůbec nemusí být celé. Že pokud je celé, tak je tam ten bonus, že vám vrakoviště zaplatí cca 1200 Kč. Ale bylo mi řečeno, že můžu zajít do extrému a auto kompletně odstrojit a nechat jen samotný rám, na kterém je pochopitelně VIN. Nic dalšího prý na vozidle být nemusí a potvrzení o likvidaci vám vystaví také, jen za vozidlo nedostanete zaplaceno nic. Ale stačí holý rám s VIN kódem a potvrzení dostanete!! Už jste to někdo takto dělal, nebo je to praxe jen některých vrakovišť?
ST4LK3R
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 11 pro 22:16

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od ST4LK3R »

Chci se zeptat, jestli se zjistilo něco nového k této problematice? Taky řeším jak se zbavit starého auta a prodej na díly je jedna z možností... Díky ;)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od řidičBOB »

pořád stejné...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Milhauzz18
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 29 črc 09:12

Re: Jak odhlásit auto a nechat si ho na náhradní díly?

Příspěvek od Milhauzz18 »

Prodal jsem ho do Ruska. Kde chcete podepsat čestné prohlášení? Jakou kupní smlouvu? Byla uzavřena ústně. No dobrá, zítra Vám ji donesu.
https://goo.gl/4JQy0e
Odpovědět