ESP - opravdový pomocník?

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fasther
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 09 dub 19:37
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Fasther »

co s tím získáte, když to vypnete? Pocit že jste lepší než ten vedle vás, komu tam ta kontrolka na sněhu furt poblikává?
Řidič je nejnebezpečnější částí vozu.
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od pjanda »

Fasther: Treba plnou kontrolu nad vozem, ktery jsem schopen v dane situaci ovladat lepe nez elektronika?

Ne pro kazde vysvetleni je treba chodit do Bohnic ;)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Syčák
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 22 zář 12:51

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Syčák »

Osobně souhlasím s použitím elektronických bezpečnostních zařízení pouze u různých MPV, SUV a ostatních nudných vozizel, kterými nahrazujeme zanedbanou veřejnou dopravu. U automobilů, které mají přinášet také radost z jízdy, je to skutečná katastrofa. Už pouhé ABS mi dokáže projížďku s jinak příjemným vozem pěkně otrávit. Ze stabilizačních systémů, kontrol trakce, rozjezdových asistentů, parkovacích automatů a podobných "vychytávek" je mi přímo do pláče. Postupně mizí možnost tato zvěrstva vypnout a není daleko doba, kdy "Total Volant Control" bude v základní výbavě vozů všech tříd a veškeré snahy o ruční řízení budou přísně trestány. Nemám rád auta, se kterými dokáže moje manželka jezdit skoro stejně rychle jako já!
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Franta Lopata »

Uvědom si, že ne každý je takový řidič jako ty a za další některé věci se musí povinné montovat díky Uhniji.
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Uživatelský avatar
Syčák
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 22 zář 12:51

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Syčák »

Moje řidičské schopnosti (nejspíš naprosto prúměrné) s tím nesouvisí. Chtěl jsem jen říct, že řízení moderních aut stále víc připomíná počítačovou hru a mě osobně to v autě otravuje. Nejhorší je že manuálně řízené auto dnes připadá podivné i nadšencům do řízení.
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od beaumont »

Syčák píše:(...) Už pouhé ABS mi dokáže projížďku s jinak příjemným vozem pěkně otrávit. (...)
Od doby, co jsem v autě bez ABS probrzdil na jednom páru pneumatik takovou plošku, že jsem je musel vyhodit (nedal mi přednost cyklista, se štěstím to přežil), tak proti ABS nic nemám... ;)
Ale je fakt, že by bylo prima ho mít vypínatelné pro blbnutí na okruhu, stejně jako ESP.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Franta Lopata »

Syčák: To je daň za masový automobilismus. Čím více lidí začalo používat tento vynález, tak výrobci museli přijít s něčím, aby se počet jejich zákazníků v řádech nesnižoval. Výsledkem jsou nudná, tučná, elektronikou přecpaná auta bez odezvy. Už jen chybí, aby se jedno každé auto řídilo úplně samo a bude svatý pokoj. Guruové přes bezpečnost budou jásat.
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Uživatelský avatar
Syčák
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 22 zář 12:51

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Syčák »

To je velmi nebezpečný kacířský názor. Za pár let můžeš napsat třeba: "Od té doby, co jsem s ručně řízeným autem skončil v kukuřici a musel jsem ho vyhodit, jsem rád, že mám TVC (Total Volant Control). Jen by bylo fajn, kdyby to šlo na blbnutí vypnout." :D
Uživatelský avatar
Franta Lopata
Letec
Příspěvky: 1488
Registrován: čtv 11 srp 17:38
Bydliště: venkov

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Franta Lopata »

On je problém, že to tak nakonec skončí. Pokud se Uhnije nerozpadne, budou auta, tak jak je známe dnes, už jen vzpomínkou v myslích pamětníků. Zase výhoda plně automatického auta je v tom, že se můžeš pohodlně usadit na zadní sedadla a klidně se prospat. Uvidíme kam nás zanese čas. :-bd
Eurolopata - náš vzor! .::. d1.8t: Lopata je magor, jen se nemůžu rozhodnout jestli v dobrém či špatném smyslu toho slova. =))
Uživatelský avatar
Syčák
Adept autoškoly
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 22 zář 12:51

Re: ESP - opravdový pomocník?

Příspěvek od Syčák »

Franta
Já to chápu. Taky jsem nepřítelem masového automobilismu. Místo abychom zřídili kvalitní autoškoly, kde by byl každý přinucen pod hrozbou doživotního pěšáctví zvládnout ty nejzákladnější řidičské dovednosti, stavíme pro samouky a ignoranty bezpečné pojízdné obýváky.
Odpovědět