Školy smyku a podobne srandy

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od řidičBOB »

pjanda: ani si nemyslím, jelikož na těch, které jsem absolvoval já, se jezdilo různě rychle...z čehož bylo jasně vidět, že auto se na tom nebo onom povrchu chovalo ovladatelněji při nižší rychlosti a stačilo opravdu přidat jenom o 5kmh a auto jelo ven...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od jarka »

PzKpfw VI Tiger: Základní a nejdůležitější pravidlo co Ti tam řeknou je: Brzdit vždy s kolama rovně ještě před zatáčkou a do zatáčky už bez brzd a se zařazenou správnou rychlostí. Potom cca od 1/2 zatáčky citlivě přidávat a zároveň rovnat kola. Ekvivalentně to pak aplikovat i při smyku (viz příspěvek pjandy). Zní to sice jednoduše, ale málokdo podle tohohle pravidla jezdí. Stačí se podívat na silnici na brzdovky aut před tebou...

Obecně podle mého jsou základní školy smyku dobrý a široká veřejnost se naučí alespoň správně sedět a držet volant a trochu se sklouzne. Proto trochu nechápu proč nejsou součástí autoškoly. Ale během 5 sklouznutí na kluzné ploše se člověk mnoho nenaučí a z tohoto pohledu je daleko levnější něco načíst a jít na to zasněžený parkoviště.

pjanda: rád bych se přimluvil za dopsání Vašeho online kursu.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od řidičBOB »

jarka píše:Ale během 5 sklouznutí na kluzné ploše se člověk mnoho nenaučí a z tohoto pohledu je daleko levnější něco načíst a jít na to zasněžený parkoviště.
Ono to není 5 sklouznutí... A ani v druhé části nesouhlasím, jelikož jsem sám viděl, jak třeba slečna v Žigulíku na začátku klouzala jak koza na ledu a na jeho konci jí to šlo o výrazný kus lépe...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od mmira »

ja jeste nikde nebyl, ale rozhodne necekam, ze se dozvim neco navic. spise jsem zvedav na tu "trhaci" rampu popr. kluznou folii v zatacce. moznost vyzkouset si jizdu na techto dvou vecech povazuju za, v podstate, jediny mozny prinos. zena zase doufam, ze uslysi to same, co ji furt cpu do halvy a co zatim nedokazala uplne vstrebat. ti myslim presne to, co zminuje jarka, brzdit pred zatackou, mit zarazeno uz pred zatackou, atd atd....
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od HondaMan »

jarka píše: Stačí se podívat na silnici na brzdovky aut před tebou...
Já se koukám a občas se nestačím divit :-q
jarka píše: Proto trochu nechápu proč nejsou součástí autoškoly. Ale během 5 sklouznutí na kluzné ploše se člověk mnoho nenaučí a z tohoto pohledu je daleko levnější něco načíst a jít na to zasněžený parkoviště.
Protože po autoškole je většina "řidičů" vyplesklých a je ráda že je schopna dojet z A do B (a v mnoha případech nesmí být A ani B ve velkém městě, nedejbože v Praze).
Ke zkvalitnění řidičstva by IMO mnohem více pomohly povinná přezkoušení a zdravotní prohlídky pro všechny.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od Caddy »

jarka píše: Obecně podle mého jsou základní školy smyku dobrý a široká veřejnost se naučí alespoň správně sedět a držet volant a trochu se sklouzne. Proto trochu nechápu proč nejsou součástí autoškoly. Ale během 5 sklouznutí na kluzné ploše se člověk mnoho nenaučí a z tohoto pohledu je daleko levnější něco načíst a jít na to zasněžený parkoviště.
Ja to v ramci autoskoly mel, bylo to fjan, zaplatil jsem to i manzelce....tim spis bylo prekvapive, ze v ramci kursu autoskoly to bylo zdarma a malokdo na to sel, nebyla to halt podminka pro obdrzeni papiru :( NEchapu ty lidi, ja na to byl vylozene nateseny, i kdybych si to musel zaplatit. Jediny minus tam bylo, ze neslo o klasickou kluznou plochu s vlastnim autem, ale autoskolackym s temi malymi kolecky....
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od Caddy »

jinak v pardubicich mame tohle http://www.essa.cz/skola-smyku, je to maly, ale asi tam i neco trochu nauci. Jen z mne neznamych duvodu uvadeli, ze to neni vhodne pro vozy a automatem, asi nemuzou dostat smyk :D Na podzim meli akcni cenu za 980,-, tak tam aspon svagr prohnal 328 :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Georga
Autoškolák
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 17 úno 22:41

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od Georga »

Byl jsem na tom kurzu v prosinci ve Vysokém Mýtě. Komplet celý areál byl pod ledem a sněhem, takže se smykovalo všude a ne jen na určených plochách.
Považuji to za přínosné, minimálně se tam člověk naučí krizové brždění a vyhýbací manévr.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od mmira »

co za to tam chteli a jak dlouho dopredu ses hlasil?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od goes »

Georga píše:Byl jsem na tom kurzu v prosinci ve Vysokém Mýtě. Komplet celý areál byl pod ledem a sněhem, takže se smykovalo všude a ne jen na určených plochách.
Považuji to za přínosné, minimálně se tam člověk naučí krizové brždění a vyhýbací manévr.
ano nauci, akorat ve chvili, kdy ceka, ze ta situace prijde a o tom to prave je. Teorie pekna vec, kruz taky, ale realita je takova, ze clovek dava pri jizde pozor jen tak na oko, jedna ruka na madle, druha mozna na volante, ladeni radia, sledovani kde ceho, kecani s kde kym - proste vse, jen ne 100procentni soustredenost na to, ze TED prijde smyk a TED je tam prekazka a musim se vyhnout a TED nastane krizova brzdeni, kdy mam dost casu se zaprit rukama i nohou a poradne na to dupnout.

A to je ten zasadni rozdil mezi kurzy a beznym provozem, v pozornosti a hlavne v ocekavani, ze se neco stane.
Odpovědět