Školy smyku a podobne srandy

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od jarka »

Mě z toho videa přijde, že tě tam nakopl nějaký hrbol následovaný náledím na mostě.

Taky přidám jednu svoji zkušenost. Bylo to ve 120 po špatným ubrání plynu v zatáčce. Naštěstí to dobře dopadlo, ale podělanej sem byl řádně. Od tý doby jsem ve vyšších rychlostech o hodně obezřetnější.

http://www.youtube.com/watch?v=vsPNVIwlkww
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od Vana »

to na tom videu je všechno ? :-s
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od aikoN »

No, co mám tak dlouhodobějšího na srovnání, je C4 picasso a to je brutálně nedotáčivé auto, to nejde do přetáčivého dostat jinak, než udělat nedotáčivý, nechat ESP vykouzlit náznak přetáčivého a pak ho vypnout...

Jinak, ještě jsem jel s OI a taky nedotáčivá.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od jarka »

Ono se to z toho nezdá, ale mě to docela stačilo.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od aikoN »

jarka: ty otřesy budou asi spíš neklidné ruce kameramana, ale je možné, že tam i byl nějaký hrbol, tak do detailu si to nepamatuju
Rychlost zabíjí!
PzKpfw VI Tiger
Autoškolák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 17 úno 10:40

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od PzKpfw VI Tiger »

Vana píše:nijak nebojuju zrovna za ofic. školy smyku, v řadě případů může být lepší ono prázdné zasněžené parkoviště kde člověk může zkoušel déle a levněji
ale jsem přesvědčený že i trénink při nízkých rychlostech a s očekáváným smykem zatraceně pomůže pro vypěstování alespoň základních návyků a reakcí pomáhajících přežít v reálném provozu
S tím parkovištěm opatrně. Je to zadarmo, je to dostupny, ale bylo by vhodny aby lidi věděli co a jak mají trénovat. Já se setkal s člověkem, co sice správně trénoval na parkovišti, ale tvrdil mi, že smyk se spravuje tak, že se zatočí víc a dá plný. Což mi nepřijde zrovna chytry, ještě k tomu, když se neví jaký smyk x_x
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od Vana »

zeptal bych se ho jak se mu ten postup osvědčil, co konkrétně pak auto udělalo
PzKpfw VI Tiger
Autoškolák
Příspěvky: 56
Registrován: čtv 17 úno 10:40

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od PzKpfw VI Tiger »

Na to jsem neměl nervy, ptal jsem se na rychlost a odpověděl, že na parkovišti to moc rychle nejde, takže bych to viděl spíš na nějaky poposunutí auta než na skutečný smyk. Dál jsem neměl na to, to řešit B-)
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od mmira »

jarka píše:Mě z toho videa přijde, že tě tam nakopl nějaký hrbol následovaný náledím na mostě.

Taky přidám jednu svoji zkušenost. Bylo to ve 120 po špatným ubrání plynu v zatáčce. Naštěstí to dobře dopadlo, ale podělanej sem byl řádně. Od tý doby jsem ve vyšších rychlostech o hodně obezřetnější.

http://www.youtube.com/watch?v=vsPNVIwlkww
to mi pripomina zazitek s M3 loni v lete. situace byla rovinka do kopce, pak ztacka v pravo. na rovince jsem predjizdel, jeste pred zatackou jsem radil z vytocene 2 na 3 a moment zrychloval, takze rychlost taky tech 120, mozna kousek vic, vletim do zatacky a vidim, ze za zatackou stoji kolona, prudke ubrani, mozna jsem i zacal brzdil, to uz nevim, zadek se samo nadzvihl a uz jsem letel dverma napred. chytal jsem to na plnem vytoceni volantu. zareagovat o desetinu dve pozdeji, tak jsem to neustal. v konecnem dusledku se lautr nic nestalo, v pohode jsem zustal na sve pulce a taky pak bezpecne zastavil za kolonou. vsici kolem meli divadlo, ja se opotil a zena se divila, co blbnu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Školy smyku a podobne srandy

Příspěvek od goes »

takze realtivne nahodou jsi nerozstrelil sebe, svou zenu a par lidi kolem. na okresce 120 do zatacky pod plynem, ocividne tam bylo dobre videt apod. no to tedy moc pekna vizitka neni. ale aspon to dobre dopadlo.
Odpovědět