Právní poradna

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Právní poradna

Příspěvek od EL_XEL »

Dík, přesně to jsem potřeboval vědět. Já to podepsal, nemělo cenu vůbec něco řešit, moje blbost :-)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Právní poradna

Příspěvek od pavproch »

Chlopi, neska sem se na bmwklubu dočetl zajímavou věc, které se mi moc ani nechce věřit....

Kupuju např. brzdy (kotouče a desky) v autorizáku. Když si je JEN koupím, dostanu na ně záruku 24m. Když si je ale koupím A NECHÁM NAINSTALOVAT (a bude to na jedné faktuře), dostanu na ně záruku jen 3 měsíce, protože je to prý služba.... že prý ale stačí trvat na tom, že dvě faktury (na jedné materiál, na druhé práce) a rázem je zase záruka na díly dva roky ?!?!? To jako fuckt?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Právní poradna

Příspěvek od retron »

nevím nějaká blbost nebo se někdo snaží o vojeb...měnili mi sání po záruce u OOOO a je na to 24 měs. záruka
ikdyby to brali jako spotřební materiál, což brzdy zase tak úplně nejsou by tam i tak bylo min. 6 měs.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Normální servis má i na jedné faktuře rozdělenou práci a materiál. Na materiál je záruka dva roky. A když si to necháš rovnou namontovat tam, tak se při případné reklamaci vyhneš tomu, že ti řeknou, že k poškození došlo vlivem neodborné montáže.
IMG_2374.JPG
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Právní poradna

Příspěvek od pavproch »

Jo, ten háček o odbornosti prací je mi jasný. Dík za vysvětlení, proč je to u solidních firem na faktuře rozděleno.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5472
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Právní poradna

Příspěvek od M.Z. »

Není na nd náhodou jen 6 měsíců? Takhle nám to max. uznávají výrobci.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Právní poradna

Příspěvek od GeneHawkins »

Důležité je, co si objednáš. Pokud opravu (kontrolu, výměnu brzd), tak je za zákona záruka 6 měsíců (obecně jsou na opravy 3 měsíce, ale na auta speciálně 6). Pokud si objednáš koupi, máš ze zákona 24 měsíců. Je jedno, jestli je to na faktuře rozdělené.
Výrobci (a následně i opravny) nad rámec zákona často poskytují na díl záruku delší, třeba těch 24 měsíců.
Druhá věc je, že záruka platí na výrobní vady, tedy nikoli opotřebení...
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Právní poradna

Příspěvek od oxik »

BMW má na faktuře k dílům, že záruka platí jen při odborné montáži u nich..koupil jsem dvě vodní hadice, z čehož jedna tekla, tak jsem.si říkal že máme smůlu..No ne tak docela, ptal jsem.se na to docenta znáš na škole, který se zabývá víceméně ochranou spotřebitele a řekl mi, že to je blbost. Taktéž bude blbost, abys při opravě u nich v servisu neměl standardní záruku na díly 2 roky. To je jak kdyby sis koupil a nechal namontovat novej bojler a řekli by ti, že je to služba a záruku nedostaneš.. Tohle by vyhrál i horší právník
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Také se přikláním k tomuto výkladu. Ovšem - co 1000 právníků, to 1000 názorů.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Právní poradna

Příspěvek od GeneHawkins »

Hmmm, koukám, že NOZ s tím zamával, takže bude platit to samé, co u prodeje, tedy 6/24 měsíců...
Odpovědět