Právní poradna

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Právní poradna

Příspěvek od aikoN »

Zdravím,
už se nějak vyřešilo, jaká je promlčecí lhůta u sprdelu? Mám tady jedno parkování z prosince 2014, tak by mě zajímalo, co a jak.
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

K prodloužení došlo až v říjnu 2015 tuším... Takže bys měl být řešený dle staré úpravy - čili 1 rok.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Právní poradna

Příspěvek od aikoN »

Ok, díky :)
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Právní poradna

Příspěvek od Weeper »

aikoN píše:Zdravím,
už se nějak vyřešilo, jaká je promlčecí lhůta u sprdelu? Mám tady jedno parkování z prosince 2014, tak by mě zajímalo, co a jak.
Od 7. 11. 2014 jede SprDel v režimu 2 roky pokud není záhajeno řízení, vydáno rozhodnutí a 4 roky konenčné v rámci objektivní odpovědnosti provozovatele. Pokud se napráská konkrétní doručitelná osoba a tato se přizná (to ještě vzhledem k fikci doručení neznamená, že existuje 8-x ), případně zemřela mezi datem údajného přestupku a doručením výzvy (příp. Výzvy k podání vysvětlení pokud jde o rychlost 40+ obec, 50+ mimo) a není možné v souladu se zákonem prokázat, že v danou chvíli nemohla řídit vozidlo tebou provozované, tak už to beztak nestihnou, protože činit kroky vedoucí k postihu pachatele přestupku musí 60 dní a potom můžou odkládat, když nezjistí.

Být tebou, napráskám se a vše je vyřešeno, protože před 1. 10. 2015 byla promlčecí lhůta u přestupku 1 rok a nepřerušovala se zahájenim řízení, rozhodnutim s konečnou 2 roky, jako je tomu po tomto datu. Nejjednodušší cesta.
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Jsi si jistý? 11/2014 to bylo schváleno, ale účinnosti to nabylo až 05/2015...pokud mne paměť neklame. Ale je pravda, že už nejsem nejmladší.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Weeper
Mistr volantu
Příspěvky: 697
Registrován: pát 18 úno 16:42
Bydliště: Praha

Re: Právní poradna

Příspěvek od Weeper »

Jsem si jistý. https://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?cz=230&r=2014
Ale co se týče schválení, tak máš skoro pravdu. Schváleno to bylo v říjnu. Holt turboúčinnost, jakmile se utahuje, je potřeba pospíchat. http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=173
Audi S4, 3.0TFSI quattro 245kW (333k)

"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
- jsem slušný řidič s čistým bodovým kontem ;-)
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Právní poradna

Příspěvek od Vrooom »

Prislo mi domu "ulozeni pokuty za spravni delikt" za prekroceni rychlosti 63 na 50 (Zacatek zari 2016), mereno stacionarnim radarem. Pry poslali vyzvu na zjisteni ridice, ale o nicem nevime. Da se to nejak resit, nebo zaplatit? Dik :-)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní poradna

Příspěvek od řidičBOB »

To je nějaké podivné, jelikož pokud přestupek spadá do OO, tak nikdo nikoho nezjišťuje - rovnou posílájí Výzvu k úhradě stanovené částky.
Ano, jde to i dnes, ale je to větší vopruz a chce to trošku orientace v problematice. Pokud je to rozumná částka, tak je jedodušší to zaplatit. O to nakonec zákonodárcům šlo - bez keců zaplatit a oni na oplátku přimouří oči nad tím hnusným překračováním rychlosti a nebudou udělovat body, aby ty piráty ze silnic eliminoval.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Právní poradna

Příspěvek od Zajda »

řidičBOB píše:To je nějaké podivné, jelikož pokud přestupek spadá do OO, tak nikdo nikoho nezjišťuje - rovnou posílájí Výzvu k úhradě stanovené částky.
Minimálně pro formu ve výzvě k úhradě úrčené částky musí být poučení, že lze místo platby výpalného udat řidiče.

Otázka je kam výzvu úřad doručoval a jak to má podložené. Požadovat pokutu za SPRDEL můžou pouze pokud podniknou "nezbytné kroky ke zjištění totožnosti řidiče" a přesto ji do 60 dnů nezjistí.

Mě například teď na poště předali krom balíků pro které jsem tam šel ještě obálku s modrým pruhem (nepřišlo mi to zase tak divné abych ji v tu chvíli blíže zkoumal) z Katastrofálního úřadu. Po otevření doma jsem nejdřív nechápal co to má znamenat a pak až zjistil, že patří mému jmenovci z vesnice se stejným PSČ :-)
《》
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Právní poradna

Příspěvek od Vrooom »

řidičBOB píše:To je nějaké podivné, jelikož pokud přestupek spadá do OO, tak nikdo nikoho nezjišťuje - rovnou posílájí Výzvu k úhradě stanovené částky.
Co to je OO? Sprdel je asi spravni delikt, ze? Pisi v oduvodneni, ze nas vyzvali ke sdeleni pirata nebo zaplaceni. Ale nereagovali jsme (nikdo nevi, ze by neco takovaho prebiral) a ted chteji 1500 + 1000 ... nebo podat do 8 dni odpor.
Odpovědět